Lazer İmplant Fiyatları

Lazer İmplant Fiyatları, genel olarak diğer implant yöntemlerinden farklı olarak güncel teknoloji kullanımı söz konusu olduğu için daha maliyetli bir tedavi yöntemidir. Bu aşamada “neden lazer implant yaptırmalıyım?” sorusu akıllara geliyor. Bu yazımızda lazer implant tedavisinin diğer uygulamalardan farkını açıklayacağız.

Lazer İmplant Fiyatları da dahil olmak üzere, Ağız ve Diş Sağlığına dair bütün sorularınızı, tedavi detaylarını ve fiyat bilgilerinin güncel halini, Erce Beleçoğlu Diş Polikliniğine danışarak öğrenebilirsiniz. Hem yaptırmak istediğiniz tedavi hakkındaki detaylara hem de yapılabilecek farklı çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Ankara Lazer İmplant Fiyatları

Lazerle tedavi, şuan için SGK tarafından karşılanmayan ve Öze Diş Polikliniklerinde erişim sağlayabileceğiniz bir tedavi yöntemidir. Teknolojik gelişmelerden en çok etkilenen tedavilerden bir tanesi olan bu yöntemde hekimler, sürekli güncellenen cihaz ve metodlar ile işlem yapmaktadır. Bu sebeple en doğru fiyat bilgisine ulaşmak için muayene olunması şartı aranabilmektedir.

Üzerinde çalışma yapılması gereken dişin özellikleri ve sağlık durumu göz önünde bulundurularak lazerli tedavi önerilebilir. Bu kararın uzman hekim danışmanlığında alınması diş sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Lazer İmplant Fiyatları
Lazer İmplant Fiyatları

Lazerle İmplant Nasıl Yapılır?

Lazerle implant tedavisi günden güne kolaylaştırılan ve hastanın tercihinde bu özelliğiyle yer bulan tedavi metodlarından bir tanesidir. Bu tedavi genel olarak “dikişsiz implant”, “ağrısız implant” gibi isimlerle de halk arasında ve internet mecralarında telaffuz edilmektedir.

Minimal invaziv yöntemler arasında yer alan bu tedavi yönteminde kemik hacmine bağlı olaraki, uygunluğu tespit edilen her operasyonda kullanılabilmektedir. Tedavinin bu formunda vidalama işlemi yapılmaz ve bu özelliği ile geleneksel implant tedavilerinden ayrılır.

Lazer tedavi uygulamalarında kullanılan teknolojilerden bir tanesi aracılığı ile implant uygulanacak bölgede parça alınma işlemi yapılır. Kemik dokusuna ulaşılan en sert kısımda bir parça tespiti yapılır ve implantın oturtulması için bölgede frez açılımı yapılır. Uygulanacak implant boyutunda işlem yapmak bu aşamada yeterli olmaktadır.

Hekimin çalışması için uygun hale gelen yuvaya yerleştirilen implant üzerine, kesilen parçanın kapatılması işlemi yapılır ve bu aşamada kullanılan teknoloji ile dikiş uygulaması yapılmadan tedavinin sonlandırılması sağlanmaktadır.

Bu özelliği sayesinde hasta üzerinde yıkıcı etkisi olmayan ve acı hissini minimum düzeyde tutan lazer implant işlemi, son yıllarda değişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak güncelliğini korumaya devam etmektedir.