Hollywood Smiles
Hollywood Smiles

Hollywood Smiles

Hollywood smile, diş ve diş etlerinin yüzün tamamı ile bütünlük içinde, estetik ve sağlıklı olmasını sağlayan işlemler bütünüdür. Bu sayede kişinin güzel bir gülümsemeye kavuşması sağlanmaktadır. Uygulama hastanın gereksinimleri doğrultusunda farklı işlemleri içerebilir.

Hollywood smile dişlerin beyaz, parlak, eşit boyda görünmesini, diş etlerinin pembe ve sağlıklı olmasını sağlar. Kişinin çürük, eksik diş gibi sorunları varsa bu işlemlerden önce tedavi edilir. Diş kırıkları, renk ve boy eşitsizlikleri gülüş tasarımı uygulamaları ile düzeltilebilir. Bazı durumlarda dudak dolguları, burun ucu kaldırma gibi işlemler de bu tedavilerin bir parçası olabilmektedir.

Hollywood Smile Nedir?

Bu uygulama adını Hollywood yıldızlarının mükemmel görünümdeki dişlerinden almıştır. Hollywood gülüşü işlemleri yüz hatlarıyla uyumlu, estetik açıdan kusursuz dişlere sahip olmak için yapılan bir dizi diş tedavisidir.

Uygulama hastaya özel biçimde planlanır ve uygulanır. Herkesin yüz orantısı, ağız ve diş durumu farklı olabileceği için uygulamanın belirgin bir sınırı yoktur. Bazı durumlarda implant, dolgu gibi çürük ve eksik diş tedavileri, diş eti iltihabı için yapılan tedaviler gülüş tasarımına dahil edilebilir.

Bununla birlikte Hollywood gülüş tasarımı uygulamalarının kapsadığı temel tedaviler şu şekilde sıralanabilir;

  • Diş beyazlatma,
  • Porselen kaplamalar,
  • Diş eti şekillendirme,
  • Diş boyutu düzenleme.

Estetik diş tasarımı işlemlerinden beklenti herkes için aynı olmayacaktır. Kişinin yüz yapısı da diş boyu ve görünümü için belirleyici unsurlardandır. Dolayısıyla uygulamaların bu alanda deneyimli, hastanın beklentilerine dikkat eden, bir diş hekimi tarafından yapılması gerekir. Ayrıca dijital teknolojileri de tedavi sürecine katabilen bir muayenehanede alınacak hizmetler sürecin daha kolay geçmesi ve hasta memnuniyeti bakımından önemlidir.

Hollywood Smiles

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüş estetiği, hastanın yüzüyle uyumlu ve sağlıklı, beyaz dişlere sahip olmasını amaçlar. Bu nedenle her hasta için farklı prosedürlere gerek duyulması mümkündür. Üstelik güzel bir gülümseme için ilk şart, ağız ve diş sağlığının tam olmasıdır. Dolayısıyla uygulamaların kapsamına ortodonti, implant, dolgu ve diş çekimi gibi işlemler de dahil edilebilir.

Estetik problemlerin çözümüne yönelik planlanacak gülüş tasarımı uygulamaları genellikle şu şekilde yapılır;

Hollywood Smiles
  • Hasta muayene edilir, ağız ve diş yapısı incelenir ve mevcut problemler tespit edilir.
  • Ön dişlerdeki boy ve kırık vb. için veneers (kaplama) uygulamalarına diş hazırlanır.
  • Dişler, doğal diş rengine en yakın ve diş yapısına uygun malzemelerle kaplanır.
  • Diş etlerinin canlı pembe bir renk almasına yönelik ‘pembe estetik’ denilen işlem yapılır.
Hollywood Smiles
  • Dişler beyazlatılır, diş taşı gibi sorunlar ortadan kaldırılır.
  • Daha önce yapılmış dolgu uygulamaları restore edilerek beyaz, estetik dolgular yapılır.

Böylece hastanın beyaz ve eşit görünen dişlere sahip olması sağlanır. Dudaklardaki incelik ya da burun düşüklüğü de gülüşü olumsuz etkileyebilmektedir. Gerekli durumlarda buna yönelik işlemler de planlanır. Diş sıkma (bruksizm) dişlere ciddi zarar vermektedir. Bu hastalığın tedavisi de estetik gülüş tasarımına dahil olan diş hekimliği tedavilerindendir.

Hollywood Gülüşü Kalıcı Mı?

Hollywood gülüşü yaptıranlar ya da yaptırmak isteyenler, uygulamanın ne kadar kalıcı olduğunu merak etmektedir. İşlemler iyi bir ağız ve diş bakımı ile uzun yıllar boyunca etkinliği sürdürebilir. Bu uygulama kompleks bir tedaviyi tanımladığı için, soruya net ve tek bir yanıt verilmesi mümkün değildir.

Hollywood gülüşü zirkonyum kaplamaları içeriyorsa işlemin kalıcılığı yüksektir. Bu kaplamaların on yıldan uzun süre sağlıkla kullanılabilmektedir. Uygulamalara dahil olan diş eti estetiği de uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Bununla birlikte, diş taşı temizliği ve diş beyazlatma (teeth whitening) hastanın beslenme rutini, ağız ve diş bakımına verdiği önem gibi detaylardan ciddi oranda etkilenir. Botoks ve dolgu işlemleri de yaklaşık bir sene kadar kalıcı olabilmektedir.

Netice itibariyle Hollywood gülüş tasarımı, hastaya hayalindeki gülüşe kavuşmayı vadeden bir tedaviler bütünüdür. Erce Beleçoğlu, bu alandaki pek çok uygulama için deneyim ve uzmanlık sahibi bir diş hekimidir. Erce Beleçoğlu Muayenehanesindeki tanı ve tedavi hizmetlerinden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki lekeleri ve sararmaları…
Benzer İçerikler