Şeffaf Diş Teli
şeffaf diş teli

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf diş teli, sıralı dişler ve buna bağlı oluşturulması hedeflenen harika bir gülümsemeye sahip olabilmek için başvurulan gülüş tasarımı yöntemlerinden biridir. Güvenle yaptırılabilir. Tedavi sonrasında diş eti seviyeleme veya ufak dokunuşlarla gülüş tasarımı tamamlanmış olur.

Günümüzde dişlerin hizalanması amacıyla gitgide daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu durumu etkileyen en önemli faktörlerden biri de başarı oranlarının çok yüksek olmasıdır. Klasik diş teli tedavisinden farklı olarak dişler üzerinde, braket denilen metal tutucular bulunmaz. Işığı geçiren ve dışarıdan çok az fark edilebilen bu plaklar ile dişler doğru konumlarına yerleştirilebilir.

Şeffaf diş teli tedavisindeki tek dezavantaj, başarının hastaya bağlı olması ve günlük ortalama 20 saat kullanım süresinin tamamlamasının gerekmesidir. Plak kayıpları veya düşük disiplin, tedaviyi olumsuz etkileyecektir.

Diş tellerinde dişlerin hizalanmasını sağlamak için birbirine eklenmiş telleri destek olarak kullanır. Şeffaf diş teli ise dişlere geçirilebilen, istenildiğinde çıkarılabilen, özel tasarım bir materyaldir. Her ağız ve diş tipine uygun standartlarda üretilebilir. Ancak şeffaf diş teli herkesin ağız ve diş yapısına uygun olmayabilir. Belirli düzeyin üstünde çapraşıklıklar ve kapanış bozuklukları, bu tedavinin limitini aşabiliyor. Plak şeklindeki diş telleri ile ortodonti tedavisine müsait bir dental yapınız olup olmadığına diş hekiminizle birlikte karar verebilmeniz mümkündür.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2019

Kimler için uygundur?

Şeffaf diş telleri dişlerin doğru bir biçimde hizalanması için hastaların diş yapısına uygun şekilde özel olarak üretilir. İşlevi bakımından genellikle en iyi sonuçları gençler ve genç yetişkinlerde verir. En iyi sonuçtan kastımız en hızlı sonuçtur. Onun dışında tüm yaş gruplarında verim alınabilir. Uygulanması planlanan plak sayısı ve süreç, ilk analiz sonrası netleşmektedir. Diş yapısına en uygun hizalama yöntemine karar verilmesinde bir diş hekiminden yardım almak en doğrusudur.

Şeffaf diş teli tedavisi tipik olarak hafif ya da orta dereceli hiza düzensizliği olan dişlere uygundur. Birbirine çok yakın ya da aralıklı dişler söz konusu olduğunda da tercih edilebilen güvenli bir yöntemdir. Bunların dışında daha kompleks problemler için ayrıntılı teşhis ve farklı tedavi programları uygulanması gerekebilir. Şeffaf diş telinin diş hizalamada yeterli tedavi yöntemi olup olmadığına diş hekiminiz rehberlik edecektir. Bazı vakalarda ekstra çene genişletme aparatları gibi ekstra parçalar kullanılır. Tel tedavisi gerekli olacak vakalar bunlardan biridir.

Şeffaf diş teli nasıl takılır?

Bir diş hekimi veya ortodontist ısırma eylemlerinizi ve hizalanmasına yardımcı olunacak dişlerinizi nasıl tedavi edeceğine karar vermek için diş hareketlerinizi inceler. Diş yapısına en uygun hâle getirilmesi için bir dizi prova ve ayrıntılı analiz yapılır.

Diş tellerinin size özel tasarlanması da bu incelemeler sonrası gerçekleşir. Şeffaf plastik veya akrilik malzemeden üretilen bu materyaller dişlere sıkıca oturtulurlar ancak yemek yerken, diş fırçalarken ya da diş ipi kullanılırken çıkarılabilir yapıdadırlar. Dişleri istenen görünüme ulaştırmak için birkaç haftada bir kontrol gerçekleştirilir. Ve bu materyal yine birkaç haftada bir kontrol sırasında değiştirilir ve yerine yenisi yerleştirilir.

Şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer?

Şeffaf diş telleri ile tedavi süresi dişler için hangi görünümün elde edileceğine bağlı olarak değişir. Ortalama tedaviler 6 ila 18 ay sürmektedir. Dişlerin ne kadar süre içinde en uygun düzeni alacağını da yine bu özgün koşullar belirler.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları diğer diş tedavilerinde olduğu gibi farklı faktörlere bağlıdır. Tedavi süreci ve planlanan plak sayısı bir etkendir. ffiyat

 

 

Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki lekeleri ve sararmaları…
Benzer İçerikler