Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği, zirkon kaplama, diş beyazlatma, diş eti tedavisi, köprü tedavisi, diş boyu ayarlaması, dudak şekillendirmesi gibi sıralı operasyonlarla, kişinin gülüşüne estetik görünüm sağlaması için yapılan tedavilerdir.

Gülüş estetiği sonrasında, diş etleriniz sağlıklı bir görünüme kavuşur. Diş renginiz beyazlar. Bunun dışında dişlerinizde bulunan kırık ve çatlaklar düzeltilir. Uygulanan işlem akışı, kişinin tercihleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu nedenle uzun bir döneme yayılabileceği gibi, daha kısa sürede de tamamlanabilir.

Gülüş Estetiği Nedir?

Diş hekiminin yöntemleri sayesinde gerçekleşir. Yani bu laminate venner, kuron kaplama, zirkonyum kaplama, pembe estetik ve impland gibi uygulamalar sayesinde oluşur. Diş beyazlatma tedavisiyle beraber, minimum seviyede bonding sistemleri ile bir kombinasyon yapılıp uygulanır. Gülüş estetiği birkaç seansta yapılacak bir işlemdir. Bu tedavi zamana yayılarak uygulanır. Kişiye özel planlama yapılacağı için gülüş estetiğinde öncelikle muayene olmanız gerekir. Önemli olan burada diş hekimi ile hastanın beraber görüşüp, neye ihtiyacı olduğuna karar vermektir.

Gülüş tasarımını etkileyen birçok önemli unsur vardır. Bu unsurlar;

  • Yüzün şekli,
  • Kişinin cinsiyeti,
  • Yaşı,
  • Kişinin sosyal konumu,
  • Saçlarının uzunluğu

gibi birçok karakteristik özellik bir araya gelir. Bu yüzden bir araya getirip kişinin yüzüne uygun dişi bulmak çok önemlidir.

Yalnızca hastalara sağlıklı ve estetik bir gülümseme kazandırmaz. Ruhsal durumunu, mutluluğunu estetik ve etkileyici bir şekilde dış dünyaya aksettirmesini de sağlar. Bu şekilde insanların duygu durumlarına da müdahale ettiğini söyleyebiliriz.

Gülmek hayatın vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Güzel bir gülüşe sahip olmak ise hem doyasıya gülmenize hem de hayattan zevk almanıza yardımcı olur. Nasıl göründüğünüzle ilgili endişe duymadan gülebilmek, insanın yaşam kalitesini artırmaktadır.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatlarını belirlerken dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Öncelikle kişinin ağız, yüz ve kemik yapısı kontrol edilip uygulanan işleme elverişli olması gerekmektedir. Bir diğer faktör ise, estetikten sonra gerçekleşen gülüşün beklentiyi karşılayıp karşılamadığıdır.

Tedavi esnasında oluşan komplike durumlarda, estetik fiyatları üzerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Sağlık turizmi çerçevesinde dünyanın farklı bölgelerine ulaşmak üzere koordine edilen hizmetlerimiz arasında “gülüş estetiği” yer almaktadır. Türkiye’deki Ankara merkezimiz için doğrudan Dünya genelinden transfer süreçleri ve konaklama süreçleri için destek hizmetlerimiz bulunmaktadır.

‘’Türk Diş Hekimleri Birliği’’, tüm diş hekimlerine ve diş polikliniklerine, bir nevi rehber olması için her sene fiyat listesi yayınlamaktadır. 2022 diş tedavi fiyatları hakkında, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin yayınladığı fiyatları öğrenmek ya da sağlık taleplerinize cevap bulmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü