Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği uygulamaları gülüşün yeniden tasarlanması amacıyla kaplama, implant ve diş eti estetiği gibi tedavileri içermektedir. Estetik diş hekimliği alanındaki bu uygulamalar, gülüş tasarımı adıyla da anılmaktadır. Tasarım sürecinde bilgisayar ve 3D yazıcı gibi teknolojilerden yararlanılabilmektedir.

Gülüş estetiği nasıl yapılır? Gülümseme eylemi, gündelik yaşantıda kişinin ruh halini yansıtması açısından önemlidir. Ayrıca şık bir gülüş, kişiyi hem sosyal hayatında hem de iş yaşantısında öne çıkarabilmektedir. Arzu edilen gülüşe sahip olmak genellikle özgüven kavramıyla ilişkilendirilmektedir. Smile design olarak da bilinen gülüş tasarımı uygulamalarının nasıl gerçekleştirileceği hastanın ihtiyaçları ile ilgilidir. Örneğin gülüşün dijital ortamda tasarlanabilmesi için, gülümseme esnasında ağız ve dişlerin kalıbı alınabilmektedir.

Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş ne demek? İçten bir gülüş, kişinin sosyal hayatındaki veya bir olaya yönelik memnuniyetini dile getirmektedir. Gülümseme, aynı zamanda sosyal bir iletişim aracıdır. Kişi, gülümseyerek her şeyin yolunda olduğunu ve kendisinden karşı tarafa bir zarar gelmeyeceğini ima eder. Ancak insan beyni, yüzleri bir bütün olarak algılar, yani gülümseme eylemi kişinin genel görünümünü etkiler.

Etkileyici bir gülüşe sahip olmak kişinin sosyal yaşantısında ön plana çıkmasına yardım edebilir. Gülerken; dişler, dudak, çene ve diş etleri görünür durumdadır. Bu dokuların herhangi birinde bir kusur olması halinde gülümsemenin olumlu etkileri tersine dönebilir. Estetik gülüş tasarımı uygulamaları ile hem daha estetik bir gülüşe sahip olabilir hem de bazı sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Hollywood gülüş estetiği nedir? Hollywood yıldızlarının ünlü ve etkileyici gülüşleri halk arasında merak konusudur. Bu sanatçılar gülümsemelerini daha özel kılmak için belli diş hekimliği uygulamalarından yararlanmaktadır. Hollywood gülüşü kapsamda porselen ve zirkonyum kaplama, diş beyazlatma ve pembe estetik gibi uygulamalar tercih edilebilmektedir.

Gülüş Estetiği Öncesi Sonrası

Gülüşün tasarlanması için gerçekleştirilebilecek uygulamalar kişiye özgüdür. Bu amaçla estetik diş hekimi tarafından kapsamlı bir muayeneye tabii tutulabilirsiniz. Muayeneye ek olarak taleplerinizi açıkça anlatmanız hekiminizin işini kolaylaştıracaktır. Örneğin kaplama tedavisi uygun görülen bir hastaya farklı tedavi seçeneklerinden bahsedilebilir. Böylece hasta, istediği tedavi malzemesi ile uygulamaya devam etmeyi seçebilir.

Gülüş, dijital ortamda yeniden tasarlandıktan sonra, hastanın beğenisine sunulmaktadır. Hasta tarafından onaylanan gülüş için gereken işlemler başlatılmaktadır. Gülüşün tasarlanabilmesi için kişide çürük ve diş taşı gibi problemlerin olmaması gerekmektedir. Ayrıca çarpık diş gibi ortodontik bozukluklar mevcutsa önce bunların tedavisi gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde gülüş, arzu edildiği şekilde tasarlanamaz.

Kesici dişler genel anlamda ön dişler olarak bilinmektedir. Ancak köpek dişi de gülümseme ve konuşma esnasında görülebilmektedir. Dolayısıyla bu dişler, estetik gülüş tasarımı açısından oldukça önemlidir. Diş tasarımları da bu husus dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

gulus-estetigi

Estetik Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş tasarımına yönelik lamine diş, implant ve seramik kaplama gibi farklı uygulamaların gündeme gelebileceğinden daha önce söz etmiştik. Bu uygulamaların kalıcılığı, kişinin ağız ve diş sağlığına ve hijyene gösterdiği özenle ilişkilidir. Düzenli bir ağız bakımı ile 15-20 yıllık kalıcılık sürelerine ulaşmak mümkündür.

Aslında pek çok insanda gülüşün etkisini bozan bir veya birkaç kusur mevcuttur. Günümüzün tıbbi ve teknolojik olanakları göz önünde bulundurulduğunda bunların neredeyse tamamının düzeltilebilir olduğu göze çarpmaktadır. Peki arzu edilen, etkileyici bir gülümseme nasıl olur?

Dişler inci gibi parlamaktadır
Kapanış bozukluğu yoktur
Dişler çarpık değildir
Diş etleri sağlıklıdır
Eksik diş yoktur

İlgili listeyi uzatmak mümkündür. Gülüşünüzü bozan bir veya daha fazla problem mevcutsa diş muayenehanesi randevusu alarak muayene olabilirsiniz. Muayene sonucunda tedaviniz planlanacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygulanacaktır.

Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki lekeleri ve sararmaları…
Benzer İçerikler