Pembe Estetik Nedir?
Pembe Estetik Nedir?

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik nedir? Diş eti estetiği olarak da bilinen pembe estetik; diş etlerinin daha sağlıklı bir yapıya sahip olması ve daha iyi görünmesi amacıyla uygulanan tedavilerdir. Pembe estetik tedavisinde amaç hastanın sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktır.

Pembe estetik nedir? Sorusuna verilebilecek en sade cevap; diş etlerinin daha güzel, estetik ve sağlıklı olması adına yapılan farklı tedaviler bütünüdür. Sağlıklı ve güzel bir gülümseme için dişler kadar diş etlerinin de sağlıklı bir yapıda olması gerekir.

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Nedir?

Ağız sağlığı, ağzı oluşturan tüm etmenlerin birbiriyle uyum içerisinde olması ve her birinin ayrı ayrı sağlıklı olması anlamına gelir. Ağzı oluşturan tüm öğeler ağız sağlığı için önemlidir. Genelde ağız sağlığı denildiğinde dişler akla gelse de dişlerden ayrı birçok etken bulunur. Diş eti de ağız sağlığını yakından ilgilendirir. Çünkü sağlıklı bir ağız yapısı ancak sağlıklı bir diş ve diş eti ile mümkün olabilir. Diş etleri ayrıca kişinin güzel bir gülümsemeye sahip olması için de oldukça önemli bir göreve sahiptir. Güzel ve sağlıklı bir gülümseme için dişler ve diş etleri birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Bazı durumlarda diş etleri istenildiği gibi bir görünüme sahip olmayabilir. Bu oldukça olağan bir durumdur. Doğuştan gelen kalıtsal özellikler veya daha sonra oluşan bazı durumlar neticesinde diş etlerinde bazı problemler yaşanabilir. Pembe estetik tedavisi, kişinin gülüşünü veya ağız sağlığını bozan diş eti kaynaklı problemlerin giderilmesi amacıyla uygulanan tedavilerdir. Pembe estetik tedavileri, kişinin dışarıdan bakıldığında estetik görünen diş etlerine kavuşması amacıyla yapılır. Bu süreçte diş etlerinin sağlığını ve istenmeyen görüntülerin oluşmasının nedenleri tespit edilerek giderilir. Güzel bir gülümseme ancak sağlıklı ve aynı zamanda estetik diş ve diş etleriyle mümkün olabilir.

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Nedir?
Diş Eti Hastalıkları Nelerdir?

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir?

Diş eti ağız sağlığının önemli bir parçasıdır. Sağlıksız diş etleri diş sağlığını ve ağız sağlığını bozabilir. Diş etlerinde genetik mirastan dolayı veya çevresel etkenlere bağlı olarak bazı problemler yaşanabilir. Diş etlerinde yaşanan problemlerin başlıca sebepleri şunlardır;

 • Genetik faktörler
 • Beslenme alışkanlığı
 • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar
 • Yirmilik dişler
 • Ağız ve diş bakımının yeterli seviyede yapılmaması
 • Kullanılan bazı ilaçlar
 • Beslenme bozuklukları

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı dişlerde veya diş etlerinde farklı problemler ortaya çıkabilir. Diş etlerinde yaşanan sorunların öncelikle çözülmesi gerekir. En sık görülen diş eti rahatsızlıkları ise şu şekildedir;

 • Diş eti kanaması
 • Diş eti iltihaplanması
 • Diş eti çekilmesi
 • Diş eti şişkinliği
 • Diş eti hassasiyeti
 • Diş eti sarkması
 • Diş eti çürümesi
 • Diş etinde renk kaybı

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik uygulaması, diş etlerinde bulunan hastalıkların ve sorunların çözülmesinden sonra yapılır. Ankara pembe estetik uygulamaları kapsamında öncelikle diş etlerinde yaşanan problemleri gideriyoruz. Uyguladığımız tedaviler sonucunda hastamızın sağlıklı, pembe renkli ve herhangi bir kanama veya şişlik görünmeyen diş etlerine kavuşmasını sağlıyoruz. Estetik amaçla uyguladığımız tedaviler ise bu aşamadan sonra başlıyor.

Sağlıklı ve güzel bir gülümseme için kişinin dişlerinin, diş etlerinin, dudaklarının ve yüz hatlarının birbiriyle uyum içerisinde olması gerekmektedir. Pembe estetik tedavisinde de kişinin gülümsemesini bozan diş eti faktörleri iyileştirilir. Pembe estetik uygulaması kişiye özel yapılır. Öncelikle kişinin gülümsemesini bozan faktörleri tespit ediyoruz. Ardından uygulanacak tedavinin içeriğini de bu faktörlere göre belirliyoruz. Eğer kişinin gülümsemesini bozan etken diş etlerinin fazlalığı ise bu durumda diş eteri bir miktar küçültülür. Gummy smile olarak da bilinen diş etinin istenilenden fazla görünmesi durumunda da yine diş etindeki fazla kısımlar alınır.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?
Pembe Estetik Fiyatları

Pembe Estetik Fiyatları

Pembe estetik uygulamaları, farklı tedavilerden oluşabilmektedir. Bu aşamada kişinin hangi tedavilere ihtiyaç duyduğu ancak uzman diş hekiminin kontrolü sonrasında belirlenebilmektedir. Bu yüzden pembe estetik (diş eti estetiği) için sabit bir ücret belirlenememektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi pembe estetik tedavileri kişinin ihtiyaçları neticesinde belirlenen farklı tedavileri içerebilmektedir. Ankara pembe estetik tedavileri çerçevesinde uyguladığımız tedavi ücretleri TDB Rehber fiyat tarifesi üzerinden belirlenmektedir.

Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Benzer İçerikler