Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir? Dişlerinde ve diş etlerinde estetik kusur olduğunu düşünen kişiler için uygulanan diş estetiği, gülüşünü güzelleştirmek isteyenlerin yaptırdığı bir tedavi bütünüdür. Ancak unutulmaması gereken yapılan tedavilerin amacı aynı zamanda ağız ve diş sağlığını korumak ve iyileştirmektir. Estetik önemli ve değerlidir, bütünsel olarak sağlık ile desteklenmelidir.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir konusunda diş ve diş eti yapısındaki problemlerden kaynaklı estetik kusurların giderilmesi ön planda tutulur. Dişlerin renklenmesi, çarpık diş dizilimi, diş eti problemleri ağız ve diş sağlığının yanında bireyin sosyal hayatını da olumsuz etkiler. Herkes güzel görünen ve ahenk içerisinde olan bir diş sıralaması sayesinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak ister. Tedaviler ihtiyaca ve beklentiye göre belirlenir. Tedavi sonrası düzenli kontroller ile desteklenmesi hem yapılan işlemlerin hem de mevcut dis sağlığının idamesi sağlanabilir. Bu da hayatın daha olumlu bir seyir izlemesine, kişinin özgüvenine katkıda bulunur. Arzu ettiğiniz gibi bir gülümseme, kişiler arası ilişkilere de çok önemli bir detaydır.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?  

Diş dizilişindeki çarpıklıklar, diş aralığındaki geniş boşluklar ya da diş etinin renginde meydana gelen koyulaşmalar hoş olmayan bir gülümseme hattı oluşturur. Ayrıca rengi kötüleşmiş, yapıldıktan sonra uyum sorunu olan, koyulaşmış dolgular ve diş eti sorunları da ağız ve diş sağlığına olumsuz yönde etkide bulunur. “Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?”  sorusunun cevabı bu noktada ortaya çıkar. Detaylı bir muayene ve sonrası tedaviler ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Diş ve diş eti yapısındaki sorunlar, bireyin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını olumsuz etkiler. Diş estetiği, diğer bir ifadeyle gülüş tasarımı tedavileri hastadan hastaya değişen uygulamalar içerir. Bu nedenle genel ağız sağlığı ile birlikte gülüşünden de rahatsızlık duyan kişiler diş hekimine danışarak kendisine uygun tedavi çözümlerine başvurabilir. Dis estetiği fiyatı ne kadar sorusu da çok sorulmaktadır fakat detaylı bir planlama olmadan fiyat belirlenmesi mümkün değildir.

Diş Estetiği Uygulamaları

Estetik diş hekimliğinde diş probleminin niteliğine göre farklı uygulamalar yapılır:

  • Lamina (yaprak) porselenler
  • Tam seramik kaplamalar
  • Porselen dolgular
  • Diş Beyazlatma (Bleaching)
  • Porselen Lamina
  • Pembe Estetik (diş eti estetiği)
  • Implant
  • EMax ve Empress Kaplamalar
  • Zirkonyum kaplamalar
  • Ortodontik tedaviler

Diş estetiğinde hastanın ihtiyaçlarına göre kullanılan tedavilerdir.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Dental İmplant Nedir?

Günümüzde çok fazla tercih edilen bir diş tedavisi olan dental implant, titanyumdan üretilmiş olan yapay bir diş köküdür. Ağız yapısındaki dokular ile uyumlu olan dental implant, çene kemiğine biyolojik bir şekilde yerleştirilir, osteointegrasyon dediğimiz kemikle kaymama sureci sonrası vücudun bir parçası haline gelir. Dental implant hangi durumlarda tercih edilir? Tek diş eksiği olan kişiler, komşu sağlam dişlere hiçbir zarar verilmeden gerçekleştirilen dental implant uygulamalarından yararlanabilir. Ayrıca çoklu diş eksiği bulunan bireyler de dental implant ile dişlerinin eski estetiğine kavuşabilir. Lokal anestezi, küçük bir cerrahi operasyon ile çene kemiğine monte edilen implantlar, uygulamanın yapılacağı kişiyi günlük aktivitelerinden de alıkoymaz. İmplant üstü özel protez tipleri de mevcuttur. Hassas tutuculu protezler, all on four protezler bu grupta sayılabilir.

Diş Estetiğinin Süresi

Ağız-Diş sağlığında ve gülüşünde problem olduğunu düşünen kişiler, diş estetiği uygulamalarından faydalanabilir. Estetik diş hekimliğinde kullanılan teknolojiler, işlem süresinin oldukça kısalmasını sağlamıştır. Fakat hastaya uygulanacak tedaviler belirlenmeden net bir süre vermek mümkün değildir. Örnek vermek gerekirse yaprak porselen, tam seramik köprü uygulaması ve porselen dolgu gibi estetik diş tedavileri tek seansta tamamlanabilir. Diş ölçüsü hazırlandıktan sonra dijital kamera ile alınan görüntü, bilgisayar ortamına 3 boyutlu olarak aktarılır. Dijital sistem destekli olarak gülüş tasarımının 7-10 gün içinde bitmesi mümkündür.

Diş hekimi ile hasta yeni dişi veya diğer uygulamaları bilgisayar ortamında, ağzında bir demo olarak birlikte görüp değerlendirme yapabilir. Ardından yeni diş, cihaz tarafından özel porselen bloklara kazınarak hazırlanır. Bu yöntem ile estetik bir gülüş diş ölçünüz kusursuz bir şekilde alınmış olunur, günlerce ölçü verip prova yaptırmak zorunda kalmazsınız. Metal kullanılmayan bu sistemde dişin doğal yapısına en uygun malzeme kullanılır ve ışık geçirgenliği de doğal dişle aynı olur.

Diş Beyazlatma Uygulaması 

Dişlerdeki mikroskobik boşlukların varlığı çay, sigara, kahve ya da başka gıdalardan dolayı dişlerin beyazlığını yitirmesine neden olur. Beyazlatma işlemi ofis tipi, ev tipi ve içten beyazlatma gibi üç farklı uygulamayla yapılabilmektedir. Bleaching diş doktorunuzun kontrolünde yapıldığı, uygun hastaya, doğru malzeme ve teknikle uygulandığında kesinlikle zararlı olmayan bir tedavidir. Beyazlatmanın kalıcılığı kişinin bakımı ve alışkanlıkları ile yakından ilgilidir. Sigara, çay, kahve ciddi renklenme sebeplerinden sayılabilir.

Diş Estetiği ve gülüş tasarımı hakkında detaylı bilgi almak için telefon veya web site üzerindeki formlar aracılığıyla iletişim kurabilir, randevu kaydı oluşturabilirsiniz.