Zirkonyum Kaplama Fiyatları

zirkonyum diş kaplama fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları hakkında bilgiler vereceğimiz bu makalemizde, kafanızda oluşan pek çok soru işaretini ortadan kaldırma imkanı bulacaksınız. Diş kaplama tedavisinden bahsedildiğinde genelde insanların aklına metal destekli porselen kaplama gelir. Daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercihi ise metal destekli kaplama yerine zirkonyum maddesinin kullanımıdır.

Zirkonyum kaplama fiyatları diş kaplamayla estetiğin birleştiği nokta olarak ifade edilebilir. Metalle desteklenen kaplama yöntemlerine göre çok daha estetik ve doğal bir görünüme sahiptir. Bu açıdan, yaygın olarak ön dişlerin restorasyonunda kullanılmakta ve gülüş tasarımı uygulamaları açısından önemlidir. Bir diğer estetik kaplama türü ise tam seramik, emax, empress kaplamalardır. Bu iki tür kaplamalar gülüş estetiğinde çok faydalı bir şekilde kullanılmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2019

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2019

2019 yılında uygulanmış olan ve Türk Diş Hekimleri Birliği’nin 2020 için açıklamış olduğu fiyatları sizlerle paylaşmadan önce zirkonyum kaplama nedir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Beyaz renkli bir madde olan zirkonyum, çeşitli işlemlerden geçiril, dişe uygun şekilde işlenir, zirkonya seramiği haline getirilmektedir. Daha sonra, özel fırınlarda işlenerek diş kaplama tedavisinde kullanılacak son haline ulaşmaktadır. İçerisinde herhangi bir metal desteğin bulunmaması diş etlerine daha uyumlu bir yöntem olmasını sağlamaktadır. Kaplama işlemine başlanmadan önce, uygulamanın yapılacağı dişler belirli oranlarda küçültülerek kaplamanın diş üzerine tam yerleşebileceği hale getirilir. Prepera edilen alan, malzeme yerleşimini ve estetiğini sağlayacak kadardır. CAD/CAM teknolojisiyle ve hastanın ağız ölçüleri alınarak üretilen zirkonyum kaplamaların rengi de hastanın diş rengine uygun olur.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2019

2019 yılında uygulanan zirkonyum diş kaplama fiyatları aşağıdaki gibidir:

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2019

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020

2020 yılında uygulanan zirkonyum diş kaplama fiyatları aşağıdaki gibidir:

Tedavi KDV (%8) Dahil Fiyat (2020)
Veneer Zirkonyum Kaplama 1450,00
Veneer Kuron 710,00
Laminate Veneer (Akrilik) 690,00
Laminate Veneer (Seramik) 1.730,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.660,00
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 520,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu 80,00
Kuron Köprü Tamiri  405,00
Fiyatlar kullanılan materyale, kullanan hekime ve bir çok faktöre göre değişebilir. Bunlar yaklaşık bilgilerdir. Hekimin hastasını muayenesi ve planlamasının yerine geçmez.

Tedavide kullanılacak ekstra değerli metal veya monolitik zirkonyumlar ücrete dahil edilmemiştir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2020 Sonu ve 2021

2020 sonu ve 2021 yılında uygulanan zirkonyum diş kaplama fiyatları aşağıdaki gibidir:

Tedavi KDV (%8) Dahil Fiyat
Veneer Zirkonyum Kaplama 2.500,00
Laminate Veneer (Seramik) 2.900,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 2.900,00
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 720,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu 100,00
Kuron Köprü Tamiri  550,00

2019, 2020 ve daha önceki yıllar için Türk Diş Hekimleri Birliği’nin kabul ettiği ve Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi” ni incelemek isteyenler, linkteki PDF dosyalarını inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Ankara

Estetik ve etkileyici bir gülüş tasarımı için en doğru tercihlerden birinin zirkonyum olduğunu söyledik. Bu kaplama yönteminin tek farkı daha estetik olması değil elbette. Sağlık açısından da pek çok artısı var. Diğer kaplama tedavilerine göre avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Doğala çok yakın estetikte bir kaplama yöntemidir.
  • Uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.
  • İçerisinde herhangi bir metal elementi bulunmadığı için metale alerjisi olan hastalar rahatça kullanabilir. Biyouyumludur.
  • Zirkonyum maddesi güçlü ve dayanıklıdır. Yüksek baskıya karşı dirençlidir.
  • Üç boyut teknolojisiyle, hastanın ağız ve çene yapısına uygun olarak üretildiği için konforludur.
  • Gülüş tasarımında sıklıkla tercih edilir. Köprü restorasyonlarında metal destekli kaplamalara yakın kuvvette direnç sağlar.

Size En Uygun Tedavi İçin Hekiminize Başvurun

Size en uygun kaplama seçeneği ve tekniği; zirkonyum olabileceği gibi tam seramik veya laminate veneer de olabilir. Doğru planlamayı öğrenmek için diş hekiminize başvurmanızda ve detaylı muayene olmanızda fayda var. Zirkonyum Kaplama Fiyatları Ankara en güncel bilgiler için hekiminizle iletişime geçin.

Sağlıklı bir gülüş için geç kalmayın!

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Randevu İçin Ulaşın

Tedavi Fiyatları