Laminate Veneer Yaptıranlar
Laminate Veneer Yaptıranlar

Laminate Veneer Yaptıranlar

Laminate veneer yaptıranlar genel itibariyle yaprak porselen olarak da bilinen diş tedavisinden oldukça memnun kalabilmektedir. Laminate veneer uygulaması dişlerdeki şekilsel ve görünüm bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılan bir diş tedavisidir.

Laminate veneer yaptıranlar da dişlerindeki istenmeyen görünümün giderilmesinden sonra yeni bir gülümsemeye kavuşabilmektedir. Özellikle insanların ön dişleri dışarıdan göründüğü için bu alanda bulunan bir istenmeyen görüntü kişinin ağız sağlığı kadar psikolojisini de olumsuz etkileyebilmektedir.

Lamina Veneer Yaptıranlar / Yorumları

Öncelikle laminate veneer nedir? Sorusuna cevap vererek başlayalım. Laminate veneer, estetik diş hekimliği çerçevesinde uygulanan bir diş restorasyon tedavisidir. Bu tedavide özellikle ön dişlerde bulunan estetik ve yapısal problemler giderilir. Laminate veneer tedavisinde dişlerde bulunan eksiklikler, renk kayıpları, düşük seviyedeki çapraşıklıklar ve kırıkların oluşturduğu durumlar giderilir. Laminate venner tedavisi ağız ve diş sağlığı kadar kişinin psikolojisi için de önem taşımaktadır. Çünkü; insanlar sosyal varlıklardır ve insan psikolojisini etkileyen önemli faktörlerden birisi de diğer insanlarla olan ilişkileridir. İnsanlarla ve çevreyle iyi ilişkiler de ancak kendisiyle barışık ve özgüveni yerinde bir haldeyken sağlanabilir.

Özgüven ve olumlu psikolojik durum açısında kişinin gülümsemesi önemli bir yere sahiptir. Laminate veneer tedavisi de gülüş estetiği kapsamında uygulanan bir restorasyon tedavisidir. Laminate veneer tedavisini yapan kişilerin yorumları da genellikle olumlu yöndedir. Bu kişiler özellikle gülümseme esnasında ortaya çıkan diş bozukluklarının giderildiğini ve daha güzel bir gülümsemeye kavuştuğunu belirtmektedir.

Laminate Veneer Hangi Durumlarda Uygulanır?

Laminate veneer diş tedavisi yaprak porselen diş olarak da bilinir. Bu adlandırmanın sebebi laminate veneerlerin küçük, beyaz ve ince bir yapıda olmasıdır. Laminate veneer tedavisi oldukça hassas bir uygulama olduğu için dikkat ve tecrübe gerektirir. Lamina venner tedavisi aşağıda saydığımız durumlarda tercih edilen bir tedavidir;

  • Dişlerinde renk kaybı olan kişilere
  • Ön dişlerinde farklı sebeplerden dolayı kırık veya çatlak olan kişilere
  • Ön dişlerinde eksiklik bulunan kişilere
  • Kısa dişlerin diş boyunu uzatmak isteyenlere
  • Diş aralarında gülüş estetiğini bozacak seviyede boşluk olan kişilere
  • Aşınmış veya yıpranmış dişlere sahip olan kişilere
Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Benzer İçerikler