Laminate Veneer Fiyat Listesi
Laminate Veneer Fiyat Listesi

Laminate Veneer Fiyat Listesi

Laminate Veneer fiyat listesi yaprak porselen olarak da bilinen diş tedavisi için belirlenen tedavi ücretidir. Peki, Lamianate Veneer nedir? Farklı sebeplerden dolayı dişlerde oluşan bazı hasarların ve istenmeyen görüntülerin giderilmesi için yapılan bir kaplama yöntemidir.

Laminate Veneer fiyat listesi Türk Tabipler Birliği’nin belirlediği fiyatlandırmaya göre belirlenir. Ayrıca, hastanın Laminate Veneer tedavisinden önce veya sonra ihtiyaç duyabileceği diğer tedavilerin içeriği de fiyatları etkileyen diğer unsurlardır. Bu yazımızda Laminate Veneer kaplama ücretleri ve Laminate Veneer hakkında en çok merak edilenleri derledik.

Laminate Veneer Fiyat Listesi 2021

Laminate Veneer diş tedavisi dişlerinde estetik olarak problem bulunan hastalara uygulanan bir tedavi çeşididir. Yaprak porselen olarak da bilinen bu tedavi kişinin güzel ve sağlıklı bir gülümsemeye kavuşması için uygulanan tedavilerdendir. Gülüş estetiği çerçevesinde en sık kullanılan tedavilerden olan Laminate Veneer dişlerde bulunan renk kaybı, çapraşıklık, kırık veya eksiklik gibi istenmeyen durumların giderilmesinde etkili bir tedavidir.

Tüm diş tedavilerinde olduğu gibi Laminate Veneer tedavisinde de ücret tarifesi TTB tarafından her yıl yeniden belirlenmektedir. Farklı sebeplerden dolayı dişlerde oluşabilen hasarların giderilmesi amacıyla uygulanan farklı kaplama türleri vardır. Bunlardan bir tanesi olan Laminate Veneer tedavisinin 2021 ücretleri şu şekildedir;

Laminate Veneer Fiyat Listesi 2021
Poselen Laminate Veneer

Poselen Laminate Veneer

Porselen Laminate Venner nedir? Sorusuna verilebilecek en sade cevap; ön dişlerde bulunan çapraşıklık, kırık veya renk kaybı gibi durumlarda dişin restore edilmesini sağlayan tedavidir. Hammaddesi porselen olan bu Laminate Veneer çeşidi dişlerin dış tabakasını kaplar. Bu sayede dişteki görüntü bozukluğu giderilir ve hasta güzel bir gülümsemeye kavuşabilir. Porselen Laminate Veneerler dişte çok az miktarda veya hiç aşındırma yapılmadan uygulanır. Özel bir yapıştırıcı ile dişlere yapıştırılan Laminate Veneerler estetik açıdan gerçek diş yapısına çok yakındır.

Işık geçirgenliği ve renk bakımından doğal diş rengine en yakın kaplama türlerinden olan Porselen Laminate Veneer tedavisi sonucu hasta oldukça iyi bir diş görünüme kavuşabilmektedir. Oldukça ince bir işçilik ve dikkat gerektiren bu tedavi günümüzün gelişmiş diş restorasyonu tedavilerdendir. Hem ince yapıları hem de hassas bir dokuya sahip olan Porselen Laminate Veneerler kişiye özel olarak laboratuvar ortamında üretilir.

Porselen Laminate Veneer Kimlere Uygulanır?

Porselen Laminate Veneer tedavisi yapısı, uygulanış şekli ve görüntüsü itibariyle her ne kadar önemli avantajlar sunsa da her durumda uygulanamayan bir tedavidir. Porselen Laminate Veneer kaplamalar genellikle renklenmiş, kırılmış veya hafif dizilim bozukluğu yaşayan kişilerde tercih edilmektedir. Porselen Laminate Veneer şu durumlarda kullanılmaktadır;

 • Dişlerde oluşan renklenmelerde
 • Dişlerinde çapraşıklık bulunan kişilere
 • Ön dişlerde bulunan açıklığın giderilmesinde
 • Kron boyu kısa dişlerin boyunun uzatılmasında
 • Mine dokusunda erozyon yaşanan durumlarda
 • Diş yüzeyinde dişin doğal görünümünü bozan leke veya renk değişimlerinde
Porselen Laminate Venner Kimlere Uygulanır?
Kompozit Laminate Veneer

Kompozit Laminate Veneer

Kompozit Laminate Veneer estetik diş kaplama türlerinden olan Laminate Veneer tedavilerinden biridir. Ön dişlerde meydana gelen bazı görsel bozuklukların giderilmesi amacıyla uygulanan bu yöntemde kaplama malzemesi olarak kompozit kullanılır. Kompozit reçine bazlı bir materyalden elde edilen Kompozit Laminate Veneer dişleri saran ve estetik bir görünüm sağlayan uygulamadır.

Kompozit Laminate Veneer kaplamaların kullanım ömrü kişinin yaptığı ağız ve diş bakımlarına, renklendirici gıda tüketme alışkanlığına göre değişebilmektedir. Fakat ortalama 4 ile 8 yıl arasında bir kullanım ömrüne sahiptir.

Porselen ile Kompozit Laminate Veneer Arasındaki Farklar

Porselen Laminate Veneer ile Kompozit Laminate Veneer tedavileri temelde amynı amaçla uygulanan tedavilerdir. Aralarındaki temel fark dişin kaplamasında kullanılan materyaldir. Kullanılan materyalden dolayı oluşan farklar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Porselen Laminate Veneer Kompozit Lamiante Veneer’e göre daha uzun yıllar kullanılabilir. Porselen Laminate Veneer kullanıma bağlı olarak 10 ile 15 yıl arasında değişebilirken Kompozit Laminate Veneer 4 ile 8 yıl arası bir kullanım ömrüne sahiptir.
 • Porselen Laminate Veneer renk ve ışık geçirgenliği açısından doğal diş yapısına daha yakındır.
 • Porselen Laminate Veneer leke tutma veya renklenme açısından kompozitten daha başarılıdır
 • Kompozit Laminate Veneer tedavi süresi Porselen Laminate Veneer’e göre daha kısadır.
Porselen ile Kompozit Laminate Veneer Arasındaki Farklar
Ankara Laminate Veneer

Ankara Laminate Veneer

Laminate Veneer kaplama tedavisi dişlerde farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilen şekil ve görünüm problemlerinin giderilmesi için uygulanan tedavidir. Biz de Ankara’da hizmet veren muayenehanemizde gülüş estetiği kapsamında hastalarımıza gerekli görülen durumlarda bu tedaviyi uygulamaktayız. Peki, Laminate Veneer tedavisi nasıl yapılır? Diş yüzeyinde problem olan hastalarımızı öncelikle detaylı bir şekilde kontrolden geçiriyor, gerekli tetkikleri yapıyoruz. Hastamızın yaşadığı problemin Laminate Veneer kaplama ile tedavi edileceğine hasta ile birlikte karar verdikten sonra tedaviye başlıyoruz.

Laminate Veneer tedavisinde ilk olarak dişlerin temizliğini ve ihtiyaç duyulması halinde 0,5 mm ile 0.7 mm arasında değişen aşındırma yapıyoruz. Ardından dişe uygun Lamiante Veneer kaplamalar için dişlerden gerekli ölçüleri alıyoruz. Dijital ortama aktarılan bu ölçüleri laboratuvara gönderip kaplamaların siparişini veriyoruz. Yaklaşık birkaç gün içerisinde gelen orijinal kaplamalar elimize ulaştıktan sonra bu kaplamaları dişe uygulama aşamasına geçiyoruz. Tam ölçüleri alınan Laminate Veneer kaplamaları özel olarak üretilen yapıştırıcıyla dişlere uyguluyoruz. Kaplama dişe yapıştırıldıktan sonra bazı küçük düzeltmeler ve törpülemelerden sonra tedavi sürecini bitiriyoruz.

Laminate Veneer Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laminate Veneer diş kaplamaları ön dişlerdeki olumsuz durumların giderilmesinde kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Teknolojik imkânlar dahilinde üretilen özel kaplamların dişe uygulanmasıyla gerçekleştirilen kaplamaların daha uzun sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 • Sert ve kabuklu yiyeceklerin yenmesinden uzak durulmalıdır
 • Laminate Veneer kaplama uygulanan kişi gece diş sıkması problemi yaşıyorsa gece plağı kullanmalıdır.
 • Elastik ve esnek yapısı olan gıdalar, ısırılarak veya kopartılarak yemek yerine dilimleyerek yenmelidir
 • Laminate Veneer uygulanan dişler, düzenli bir biçimde fırçalanmalı, diş ipi ile temizlenmelidir.
 • Belli aralıklarla diş hekimi kontrolleri ihmal edilmemelidir.
 • Kalem, toka, iğne ısırmak gibi parafonksiyonel alışkanlıklardan uzaklaşılmalıdır.
Laminate Veneer Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki lekeleri ve sararmaları…
Benzer İçerikler