Invisalign Fiyatları

Invisalign fiyatları diş diziliminde çapraşıklık veya yamukluk bulunan kişilerin, bu problemini telsiz bir şekilde düzeltilmesini sağlayan tedaviye ait fiyatlardır.

Invisalign fiyatları; ortalama 15.000 TL – 20.000 TL civarında olmaktadır. Rahatsızlık duyulan dişlerin sayısına, durumuna ve hastanın tedavi sonucundan beklentisine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte uygulanacak toplam plak sayısı tedavi ücretini etkilemektedir.

Invisalign Fiyatları Ankara

Invisalign tedavisi telsiz ortodonti olarak adlandırılır. İsminden de anlaşılacağı üzere dişlerinde çarpıklık bulunan kişilere uygulanan ve dişlerdeki düzensizliklerin giderilmesi amacıyla uygulanan tedavidir. Son teknolojinin kullanıldığı bu tedavi yönteminde dişlerdeki istenmeyen görünümün giderilmesi için özel olarak üretilen plaklar kullanılmaktadır. Kişiye özel üretilen bu plaklar dişlerin etrafını sararak onları istenilen noktaya hareket ettirme prensibine dayanır. Invisalign plaklarında kullanılan materyallerde zararlı Bisfenol A (BPA) maddesi bulunmayan plastikler kullanılır.

Invisalign tedavisinin klasik ortodonti (telli ortodonti) tedavisine göre en önemli avantajları;

  • Plakların şeffaf yapıda olması, dışarıdan belli olmaması,
  • İstenildiğine çıkarılabilir olmasıdır.

Bu sayede plakların dışarıdan görünmesi neredeyse imkânsızdır. Özellikle ergenlik ve gençlik döneminde diş teli takmak istemeyen kişiler tarafından çok tercih edilen invisalign tedavisi hemen her yaştaki hastalara uygulanabilmektedir.  Yine diş tellerinin görünümü sebebiyle estetik açıdan kaygısı olan kişilerin gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bir tedavidir.

Invisalign tedavisi fiyatlarını belirleyen birçok unsur vardır. Bunlar, çarpıklık bulunan dişlerin sayısı, durumu, hangi seviyeye getirilmek istendiği ve invisalign tedavisi öncesi başka tedavilerin uygulanmasına ihtiyaç duyulup duyulmamasıdır. Tedavinin net fiyatı uzman hekimin muayenesi sonucunda belirlenebilmektedir.

Diğer tedavi türlerine göre çok daha konforlu olan bu sistemin fiyatı, standart tel tedavilerine göre daha yüksektir. Üretim teknolojisi ve maliyetinin fazla olması buna etken olarak gösterilebilir.

Invisalign Plakları Nasıl Kullanılır?

  • Plakların, günlük 20 saat ağızda kalması gerekir. Kullanım süresi tedavi başarısı için çok önemlidir.
  • Plaklar temizlenirken özel plak temizleyici tabletler kullanılabilir. Sıcak su, çamaşır suyu kullanılmamalıdır.
  • Plaklar muhafaza için kutularında tutulmalıdır. Plak kaybolması tedavi sürecini uzatacağı gibi maliyeti de artıracaktır.
  • Hekiminiz tarafından size birkaç plak verilebilir ve sizin değiştirmeniz istenebilir. Kontrollerde de hekiminiz tarafından plaklar kontrol edilecektir.

Invisalign plaklarının kullanımı oldukça konforlu ve rahattır. Buradaki en önemli nokta hastanın tedavi süresince plakları sadece bir şeyler yiyip içmek ve ağız bakımı zamanları dışında sürekli olarak takmasıdır. Tedavi süresinin belirlenmesi ve başarılı olması da hastanın plakları takma süresine göre farklılık gösterebilir.

Dişlerin durumuna göre hedeflenen noktaya gelebilmesi için farklı ölçülerde birkaç plağın kullanılması gerekebilmektedir. Her plağın ortalama iki hafta kullanıldığı invisalign tedavisinde kaç adet plağın ne kadar süreyle kullanılacağı yine uzman hekim tarafından belirlenir.

Invisalign Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastanın şikayetlerinin invisalign tedavisine uygun olup olmadığına hekimle birlikte karar verildikten sonra hastanın ağzından ölçü alınır veya taramalar yapılır. Bu ölçülere göre bilgisayar programlarıyla bir model çıkartılır. Analizler tamamlanır. Çıkartılan modele göre kalıplar üretilir.

Sipariş edilen kalıpların teslim alınmasıyla birlikte ilk takma işlemi hekim tarafından yapılır ve kalıpların nasıl kullanılacağı hastaya detaylı bir şekilde aktarılır. Sonrasında oldukça kolay bir kullanımı olan kalıpları, kişi kendisi takıp çıkartır.

Invisalign Zor Bir Tedavi Mi?

Invisalign konforlu ve kolay bir tedavidir. Plak değişimlerinde dişlerde bir miktar bası hissi oluşur. Kullanıldığı süre içinde 3-4 günde bu his geçecektir. Ağrı kesici alınması gereken bir ağrı bu tedavilerde olmayacaktır.