Invisalign Ankara

Invisalign Ankara şehrinde uygulanan ve dişlerde bulunan çapraşıklığın düzeltilmesi amacıyla diş tellerinin yerine kullanılan, telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde dişlerdeki yamukluğun ve asimetrikliğin giderilmesinde özel olarak üretilen şeffaf plaklar kullanılır.

Invisalign Ankara özelinde ele alındığında Telsiz Ortodonti olarak da adlandırılan bu yöntem son dönemlerde popüler olmaya ve daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Dişlerin etrafını sararak onları hedeflenen noktaya hareket ettirmeyi sağlayan şeffaf plastik plaklar aracılığıyla gerçekleştirilen yöntem, birçok açıdan önemli avantajlar sunmaktadır.

Invisalign Ankara

Invisalign Ankara (Telsiz Ortodonti) Nedir?

Invisalign tedavisi temelde dişlerdeki çapraşıklığın günümüz teknolojisi kullanılarak klasik diş tellerine gerek duymadan tedavi edilmesidir. Bu yöntemde dişlere veya sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan plaklar kullanılarak, dişlerin istenilen görünüme kavuşması sağlanır. Hastaya özel olarak hazırlanan bu plaklar şeffaf bir görünüme sahip olduğu için diş teli taktırmak istemeyenler için ideal bir çözümdür. Plaklar kişiye rahat ve konforlu bir tedavi imkânı sunmaktadır.

Hemen her yaştaki hastalara uygulanabilen Invisalign tedavisi, özellikle genç hastalar tarafından tercih edilmektedir. Dışarıdan görülmesi neredeyse imkânsız olan plakların herhangi bir estetik kaygı olmadan kullanılabilir olması, istendiği zaman takıp çıkarılabilir pratik yapısı ve diş tellerine göre ağızda herhangi bir rahatsızlık yaratmaması bu tedavi yönteminin çok tercih edilmesinin başlıca sebepleridir.

Invisalign Ankara (Telsiz Ortodonti) Nedir?
Invisalign Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Invisalign Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

İnsan dişlerinin yapısı birçok farklı etmene göre şekillenir. Çene ve çene kemiğinin yapısı, diş kökü, diş etleri, kalıtsal etkenler, ağzı ve dil hareketlerine bağlı alışkanlıklar, çocukken geçirilen bazı hastalıklar veya dişlerde oluşan travmalar dişlerin görünümünü etkileyen en önemli sebeplerdir.

Dişlerde, özellikle ön dişlerde bulunan hizalanma veya çapraşıklık insan psikolojisini ve özgüvenini etkileyen önemli faktörlerdir. Kişinin kendisini toplum içerisinde rahat hissetmesi ve çevresiyle sağlıklı ilişkiler yürütmesi için öncelikle kendisiyle bütün olarak barışık olması gerekir. Bu bağlamda Invisalign tedavisi, hastalarımızın daha sağlıklı ve estetik bir gülümsemeye sahip olması için uyguladığımız tedavilerden biridir ve yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı yaşanan rahatsızlıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Invisalign (Telsiz Diş Düzeltme) Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Ankara Invisaling tedavisi klasik ortodonti (telli ortodonti) yöntemine göre daha konforlu bir kullanıma sahiptir. Hemen her yaş grubundaki hastaya uygulanabilen tedavide diş telleri yerine şeffaf plastik plaklar kullanıldığı için dışarıdan fark edilmez. Özellikle ergenlik ve gençlik dönemindeki bireylerin diş tellerinin görüntüsü sebebiyle diş teli taktırmaktan kaçınması çok sık rastladığımız olağan bir durumdur.

Bu yüzden ortodontik tedavi sırasında diş teli takmak istemeyen hastalarımıza önerdiğimiz ve oldukça iyi sonuçlar aldığımız Invisalign tedavisi; diş telli taktırmaktan çekinen, daha konforlu bir tedavi süreci yaşamak isteyen hastalarımıza uyguladığımız başarılı bir yöntemdir.

Invisalign (Telsiz Diş Düzeltme) Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?
Diş Teli Olmadan Dişler Nasıl Düzeltilir?

Diş Teli Olmadan Dişler Nasıl Düzeltilir?

İnsan dişleri hareketsiz bir yapıya sahip gibi görünse de esasında ağız içerisinde hareket ederler. Örneğin; diş sıralamasında eksilen bir dişin oluşturduğu boşluğa diğer dişler zamanla hareket ederler. Bu hareket uzun sürelerde ve küçük miktarlarda olduğu için fark edilmez. Fakat dişler doğru tedaviyle istenilen durumlara getirilebilir.

Invisalign tedavisi de dişlerin istenilen görünüme kavuşmasına olanak sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide hastanın dişlerine göre özel olarak üretilen plaklar, zamanla dişlerin çok küçük hareketlerle hedeflenen noktaya gelmesi için tasarlanmıştır. Tedavi boyunca birkaç farklı kalıba sahip Invisalign plağı kullanılır ve bu kalıpların her biri dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesine olanak sağlar.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavinin hastanın şikayetlerine uygun olup olmadığı öncelikle uzman hekim tarafından belirlenmelidir. Invisalign tedavisinin uygun olduğuna karar verildikten sonra, hastanın ağzından alınan ölçülerle veya taramalarla model elde edilir. Bu model bilgisayarda tasarlanır. Hazırlanan modeli inceleyen hekim, dişlerin istenilen duruma gelmesi için gereken süreyi belirler. Hastadan alınan onay neticesinde tedavi süreci başlamış olur ve kalıplar sipariş edilir.

Kişiye özel üretilen plaklar ilk kullanımda hekim tarafından uygulanır ve nasıl kullanılacağı hastaya anlatılır. Epey pratik bir kullanıma sahip plaklar daha sonra hasta tarafından kolayca takılıp çıkartılabilir. Tedavi sürecinde plakların sadece yemek yerken, su harici bir şeyler içerken ve ağız bakımı yapılırken çıkartılması, kalan diğer zamanlarda sürekli takılması gerekir.

Dişlerde zamanla meydana gelecek düzelmelere bağlı olarak süreç boyunca birkaç farklı plak kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince kullanılacak plak sayısı kişiye göre değişmekle birlikte, kaç plağın ne kadar süreyle kullanılacağı tedavi planlaması yapılırken hekim tarafından belirlenir. Ortalama iki haftalık kullanımdan sonra bir sonraki plağa geçilerek tedavi sonlandırılır.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Invisalign Tedavisinin Avantajları Nedir?

Invisalign plakları klasik ortodonti yöntemi olan diş teli tedavisinin negatif taraflarını azaltan, ona alternatif bir ortodonti yöntemidir. Birçok özelliğiyle de diş tellerinden daha rahat ve konforlu bir kullanım sağlar. Kişinin rahatsızlığına göre hekim tarafından uygulanması tavsiye edilmesi gereken Invisalign yönteminin diş teli tedavisine göre avantajları ise şu şekildedir:

Estetik: Invisalign plakları şeffaf bir maddeden elde edildiği için dışarıdan görülmesi çok zordur. Bu yüzden tedavinin yapıldığı başkaları tarafından fark edilmemesi hastaya kendini daha iyi hissettirir. Ortodontik teller kullanılarak uygulanan tedavilerde teller dışarıdan kolayca fark edildiği için insanlar tedaviye mesafeli bakabilmektedir.

Rahatlık: Invisalign plaklarının kullanımı diş tellerine oranla oldukça rahattır. Kişi istediği zaman plakları çıkartıp takabilir ve istediği besini tüketebilir. Diş teli tedavisi süresinde hastanın tellere zarar verebilecek bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerekirken; Invisalign tedavisinde plaklar çıkartılıp istenen besinler tüketildikten sonra tekrar takılabilir.

Sağlık: Klasik ortodonti tedavisinde tedavi süresinin uzun olduğu hastalarda, bazı diş ve diş eti rahatsızlıkları görülebilmektedir. Dişlerin bazı bölgelerinde tam bakım yapılamamasına bağlı olarak diş taşı veya çürük oluşumu gözlenebilmektedir. Invisalign tedavisinde ise plaklar çıkartılıp ağız bakımı daha kolay ve etkili bir şekilde yapılabildiği için diş teli tedavisine göre yan etkisi daha azdır.

Invisalign Tedavisini Nasıl Yapıyoruz?

Invisalign Tedavisini Nasıl Yapıyoruz?

Ankara Invisaling tedavisine başlamadan önce hastalarımızın dişlerinde bulunan herhangi bir problem varsa öncelikle onları tedavi ediyoruz. Ardından hastayı detaylı bir kontrolden geçirip alt çenenin, üst çenenin ve dişlerin röntgenini çekip ölçülerini beliriyoruz. Alınan ölçüleri dijital ortama aktarıp burada 3 boyutlu modellemesini çıkartıyoruz. Tedavi sonucu hakkında rehber bilgi niteliği de taşıyan bu modelleri hastamızla paylaşıp süreç hakkında kendisine detaylı bilgi paylaşıyoruz. Ardından tedavinin planlamasını ve süreçleri belirleyip ona uygun bir tedavi takvimi hazırlıyoruz.

Alınan ölçüleri göre plakların üretilmesi için laboratuvara gönderiyoruz. Plakların elimize geçmesiyle birlikte de tedavinin uygulama aşamasına geçiyoruz. Plakların ilk takılma işlemini kliniğimizde gerçekleştirip plak kullanımının detaylarını hastamıza aktarıyoruz. Daha sonraki takıp çıkartma işlemleri çok basit olduğu için sonraki işlemleri hastalarımız kendileri yapabilirler.

Hastamıza öncelikle gece plağı ve gündüz plağı olmak üzere iki adet plak veriyoruz. Gece plaklarının gece boyu takılması gerekirken; gündüz plakları yeme içme esnasında çıkartılıp ardından tekrar takılır. İki haftalık süreç sonunda da hastamıza yeni ölçülerdeki plaklarını takıp dişlerin istediğimiz duruma gelmesini sağlıyoruz. Dişlerin, tedavi başında planladığımız ve dijital ortamda oluşturduğumuz 3 boyutlu modeldeki görünüme kavuşmasıyla tedaviyi bitirmiş oluyoruz.

Plaklar Dışarıdan Fark Edilir Mi?

Plaklar Dışarıdan Fark Edilir Mi?

Invisalign tedavisi son yıllarda estetik diş hekimliği teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan ve kısa bir sürede oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Gülüş estetiği tedavileri kapsamında da uyguladığımız bu tedavi telli ortodonti tedavisine göre önemli avantajlara sahiptir.

Bu avantajlardan en önemlisi de plakların şeffaf yapıda olması sebebiyle dışarıdan bakılınca fark edilmemesidir. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan maddeler kullanılarak üretilen Invisalign plakları, ince ve şeffaf bir görünüme sahiptir ve dışarıdan bakılınca fark edilmezler.

Invisalign Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Invisaling tedavisini sürecinde de tedaviden sonra da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hastanın tüm bu süreçlerde öncelikle ağız ve diş bakımına gereken önemi vermesi gerekir. Çünkü hiçbir tedavi gereken önem vermediği sürece tam olarak istenilen başarıya ulaşamaz. Bu yüzden iyi bir ağız bakımı, dişlerin gün içerisinde düzenli olarak fırçalanması, ağız bakım suyu ve diş ipi kullanılması bu süreçte kritik öneme sahiptir.

Tedaviden sonra çok sıcak ve soğuk besinlerin tüketilmemesi, dişlerin özellikle dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korunması ve düzenli aralıklarla kontrol edilmesi tedavi sonrası için tavsiye ettiğimiz hususlardır.

Invisalign Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Invisalign ve Gülüş Tasarımı

Invisalign ve Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı veya gülüş estetiği, kişinin sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olması için uygulanan bir tedaviler bütünü olarak düşünülebilir. Bu tedavilerde kişinin estetik bir gülümsemeye kavuşması için gerekli uygulamalar belirlenir ve sırasıyla uygulanır. Gülüş estetiği Ankara bağlamında uyguladığımız gülüş estetiği tedavilerinden biri de ortodontik tedavidir.

Kişinin daha iyi bir gülümsemeye kavuşması için -eğer varsa- dişlerindeki çarpıklıkların ve düzensizliklerin giderilmesi gerekir. Bu yüzden gülüş estetiği çerçevesinde Invasilign tedavisi sık başvurduğumuz ve hastalarımızı tatmin eden sonuçlar aldığımız bir tedavi yöntemi; bir aşamasıdır diyebiliriz.

Invisalign Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Invasiling tedavisinde tedavinin içeriğini, ne kadar süreceğini ve kaç adet plak kullanılması gerektiğini hastanın ağız yapısına ve tedavi sonrası beklentisine göre belirlenmektedir. Bu yüzden de herkes için geçerli bir sabit fiyat belirlemek zordur.

Plak sayısı ve tedavi planına göre fiyatlar değişmektedir. Detaylı bir şekilde planlama ve analiz sonucuna göre ücretler netleştirilecektir. Yaklaşık olarak invisalign fiyatları;

Plak Adedi ÇeneSet2021 Yılı Tedavi Ücreti TL
7 – 14 PLAKAlt – Üst Çift ÇeneEXPRESS SET12.000 TL ₺
7 – 14 PLAKAlt – Üst Çift ÇeneLITE SET18.000 ₺
7 – 14 PLAKAlt – Üst Çift ÇeneCOMPHERENSIVE SET21.000 ₺
7 – 14 PLAKAlt – Üst Çift ÇeneMAXIMUM SET29.000 ₺
7 – 14 PLAKTek ÇeneEXPRESS SET8.000 TL ₺
7 – 14 PLAKTek ÇeneLITE SET12.000 ₺
7 – 14 PLAKTek ÇeneCOMPHERENSIVE SET15.000 ₺
7 – 14 PLAKTek ÇeneMAXIMUM SET18.000 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü