Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?
Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş estetiği ne kadar sürer, hastalar tarafından merak edilen bir konu olsa da kişiden kişiye değişen uygulamalar nedeniyle net bir tedavi süresinden bahsedilemez. Burada önemli olan kişinin ağız ve diş sağlığını kazandırmak için hangi sorunlarla mücadele edilmesi gerektiğidir.

Diş ve diş eti yapısında kişinin hoşuna gitmeyen bir görüntünün farklı tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılması anlamına gelen diş estetiği ne kadar sürer? Hastanın ihtiyaçlarına göre tek seansta smile design yapılabildiği gibi çene ilişkilerinin düzenlenmesi gereken, implant uygulaması gibi tedavilerde daha uzun sürebilmektedir. Değişken kriterler nedeniyle tam olarak gülüş estetiği süresi ve fiyatı verilememektedir. Web sitemizde ve diğer internet ortamında bulacağınız veriler size bir yol gösterse de hiçbiri hekim muayenesi değerinde değildir. Örneğin yaprak porselen uygulaması içeren gülüş tasarımı 4-7 gün civarında sürebilmektedir.

Diş Estetiği Nedir?

Diş ve diş eti yapısındaki sağlığın geri kazanılmasının yanında görünüm sorunlarının da birtakım uygulamalar ile giderilmesi olan diş estetiği, kişilerin sosyal ve bireysel hayatını tümüyle etkileyen ve değiştiren tedaviler bütünüdür. Güzel bir ağız ve diş yapısına sahip olmak bireyi hayata daha fazla bağlar. Yaşam enerjisini artırır. Ancak birey, dişlerinde ve diş etlerinde bir sorun yaşıyorsa bu, onun hayatını çok ciddi biçimde etkiler. Sosyal ve bireysel açıdan kendini mutsuz hisseden birey, gülümserken eliyle ağzını kapatır, kendisini gülmemeye zorlar. Bu da onun için çok ciddi rahatsızlıklara neden olur, bu durum hem özel hayatını hem de sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Diş dizilimindeki çapraşık görüntü, diş aralığındaki geniş boşluk ve diş renginin değişmesi; gülüş estetiğine doğrudan etkide bulunur. Ayrıca sadece bunlar, gülüş estetiğine zarar vermez, aynı zamanda daha önce kötü bir şekilde yapılmış kaplamalar, koyulaşan dolgular ve diş eti sorunları da gülüş estetiğinin bozulmasına yol açabilir. Bu tip sorunlar yaşayan bireyler, ruh ve beden sağlıklarını düşünerek estetik diş hekimliğinin tedavi yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Diş Estetiğinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

Dişlerinin durumundan rahatsız olan bireylere, diş hekiminin yapacağı muayeneden sonra yaşadıkları sorunun niteliğine göre diş estetiği uygulaması yapılır. Diş estetiği ne kadar sürer? sorusunun yanıtını merak edenler, bilmelidirler ki süre yapılan uygulamaya göre belirlenir. En sık yapılan uygulamalar şunlardır:

  • Porselen dolgu
  • Tam seramik kaplama
  • Lamina porselen
  • Zirkonyum kaplama
  • Dental implant
Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Dental İmplant Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Titanyumdan üretilen yapay bir diş kökü olan dental implant, insan dokusu ile uyumlu bir maddedir. Çene kemiğine uygulanan implant, biyolojik bağlanma sürecinden sonra vücudun bir parçası haline gelir. Tek diş eksikliğinde dental implat komşu dişlere zarar vermeden uygulanabildiği için oldukça avantajlıdır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan ve küçük çaptaki bir cerrahi işlemle gerçekleşen implant uygulamasının hemen ardından birey, günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Peki, implant uygulaması için diş estetiği ne kadar sürer? İmplantın çene kemiğine tam olarak uyum sağlaması 3 ay sürer. Bu aşamada işler yapılır ve dişlerin tasarımı da en fazla 10 günlük bir zamanı alır.

Bir Seansta Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Estetik endişelerle yaptırılan diş estetiği, farklı teknolojiler ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Örneğin yaprak porselen, tam seramik köprü ve porselen dolgu tek seansta bitmektedir. Bu işlemler gerçekleşirken bilgisayar ortamına üç boyutlu olarak aktarılan görüntüler aracılığıyla dişler kazınmakta, prova yapmaksızın dişler hazırlanmaktadır. Bu uygulamalar metal kullanmaksızın gerçekleşmektedir.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Dişler birtakım sebeplerden dolayı doğal rengini kaybeder. Çay, sigara, kahve ve başka besinler zamanla dişlerde koyulaşmaya yol açmaktadır. Diş beyazlatma uygulaması, dişlerin renk değiştirmesine neden olan etkenlerin dişten uzaklaştırılması ile gerçekleştirilmektedir ve 2 ya da 3 ton renk açılması sağlanmaktadır. Dişlerin beyazlatılması için yapılan işlem birkaç seans sürebilir.

Benzer İçerikler
Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Popüler İçerikler
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki lekeleri ve sararmaları…
Benzer İçerikler