Emax Kaplama Fiyatları

Emax kaplama fiyatları birçok farklı elementten (lityum disilikat cam ve kuvars, lityum dioksit, fosforoksit, alümina, potasyum oksit) oluşan tamamen seramik bir estetik kaplama tedavisi fiyatlarıdır.

Emax kaplama fiyatları tedavinin yapılacağı kişinin ağız ve diş sağlığına, kaç tane dişe uygulamanın yapılacağına göre farklılık gösterebilmektedir fakat ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Emax Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Dişler, özellikle de ön dişler başka kişiler tarafından ilk fark edilen ve dikkat çeken noktalar arasındadır. Sağlıklı ve düzgün dişler kişinin kendisini daha iyi hissetmesine, özgüvenle gülümsemesine ve sosyal hayatta daha pozitif ilişkiler kurmasına yardımcı olur. Aksi durumda doğuştan veya sonradan oluşan sebeplerden dolayı beyazlığını kaybeden, çapraşık yada kırık dişler insanın özgüvenini kaybetmesine, gülümsemekten ve konuşmaktan kaçınmasına sebep olur. Bu da sosyal ilişkilerden iş hayatına kadar insanları birçok alanda etkiler.

Son yıllarda estetik diş hekimliği uygulamalarının ve teknolojilerin gelişmesiyle birlikte önemli diş ve diş estetiği problemleri daha kolay ve başarılır bir biçimde çözümlenebilir oldu. Bu tedavilerden biri de empress diş kaplama olarak da bilinen emax diş kaplama tedavisidir. Kaplama yapılmadan önce ihtiyaç duyulan başka tedavilerin var olup olmamasına ve kişinin diş sağlığına göre emax kaplama fiyatları değişse de ortalama 2.000 – 3.000 TL arasındadır.

Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliğinde kullanılan en üst seviye kaplamalardan bir tanesi olan emax kaplamada kullanılan lityum disilikat, materyalin ışık geçirgenliğini ve saydamlığını artırarak göz alıcı, parlak bir görünüm sağlar.

Emax diş kaplama, öncelikle hekimin ön muayenesi ve dişlerin bu uygulamaya uygun olup olmadığını belirlemesiyle başlar. Hekimin, hastanın ağız ve diş yapısının uygun olduğuna karar vermesi durumunda dişlerden gerekli ölçüler alarak bir model oluşturur. Oluşturulan modele dijital çizimlerle son hali verilir. Manuel ya da dijital sistemlerle üretilebilir. Daha sonra diş hekiminin kuronları dişe göre ayarlayarak yapıştırmasıyla emax kaplama işlemi tamamlanmış olur.

Emax Empress Kaplama Avantajları Nelerdir?

Emax diş kaplama tedavisi, dişlerin doğal fakat oldukça beyaz ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir kaplama yöntemi olmasının yanında başka önemli avantajlar da sunar.

  • Emax kuronlar, yarı saydam ve gerçekçi bir görünüme sahiptir. Işık yansımaları doğal dişin yansımalarına oldukça yakındır
  • Emax kuronlar, içerisinde herhangi bir metal alaşım içermeyen tamamen seramikten elde edilir
  • Yüksek basınca dayanıklı lityum disilikattan yapıldıkları için çatlama ve kırılma olasılıkları çok düşüktür