Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022 yılı ücretlendirmeleriyle belli oldu. Her yıl çok sayıda hastanın başvuru yaptığı diş tedavi yöntemlerinden olan diş beyazlatma uygulamaları için, daha kalıcı ve olumlu sonuçlar alabilmek adına alternatif metotlar geliştirilmektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022 dahilinde, geçtiğimiz yıla oranla belirli parametrelere bağlı olarak artış göstermektedir. Bu durumun başlıca sebepleri; ithal edilen malzemeler ve özellikle yaşanan kur farkları olarak belirtilmektedir.

Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

İnsanların hem sağlığını hem de gündelik hayattaki estetik görüntüsünü dışa yansıttığı önemli alanlarından bir tanesi, ağız bölgesi ve dişlerdir. Dişler, kendi içerisinde sağlıksız bir sürece başlasa dahi, bu süreç belirli bir dönemi kapsayacağı için, konunun estetik ve toplum içindeki görüntü boyutu, daha hızlı reaksiyon alınan kısmı olarak bilinmektedir.

Dişler dahilinde görüntü itibariyle rahatsızlık duyulan ilk sorun, dişlerde yaşanan renk kaybıdır. Bu durum, kemik renginizle ilişikli olabileceği gibi, kronik rahatsızlıklardan dolayı, genetik faktörlerden dolayı ya da daha yoğun bir şekilde görülen, dişlerin titiz bir şekilde bakılmaması durumlarıyla kendini gösterebilir.

Ayrıca bu duruma sebep olabilecek etkenleri listelemek gerekirse;

 • Kahve veya çay tüketiminde aşırıya kaçmak
 • Sigara gibi tütün ürünlerini rutin şekilde kullanmak
 • Kola, alkol gibi içecekleri fazlaca tüketmek
 • Bazı ilaçlar veya tedavi araçları
 • Zamana bağlı gerçekleşen kemik rengi değişmesi, sararma
 • Dişlere yapılan bazı müdahaleler
 • Antibiyotik ilaçların erken yaşta rutin şekilde kullanılması
 • Flor miktarını fazla şekilde almak

gibi etkenleri ifade etmek doğru olacaktır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş beyazlatma işlemleri bu gibi sorunların ve tetikleyici unsurların var olduğu durumlarda yapılabilir. Hasta tarafından talep edilen estetik kaygılar ile yapılabilecek diş hekimliği müdahaleleriyle, renk değişimi yaşayan dişlerin beyazlaştırılması mümkün hale gelmektedir.

Profesyonel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş bölgesinin iç renklenme ve dış renklenme yaşadığı rahatsızlıkların tedavi ve telafi edilmesi amacıyla uygulanacak diş beyazlatma (diş ağartma) uygulamaları, çeşitli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu uygulamalar, alanında uzmanlaşmış olan Diş Hekimleri aracılığıyla, teçhizat ve mekanik gereçlerin tamamlanmış olduğu polikliniklerde ve medikal muayenehanelerde yapılabilmektedir. Var olan belli başlı diş beyazlatma yöntemleri;

 • Ofis Tipi Beyazlatma:
 • Ev Tipi Beyazlatma:
 • Lazerle Diş Beyazlatma

olarak gerçekleştirilmektedir.

dis-beyazlatma-fiyatlari-2022

Ofis Tipi Beyazlatma: Söz konusu tedavi yönteminde, hastanın talepleri doğrultusunda diş muayenesi gerçekleştirilir. Taleplerin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak bu yöntemlerin tamamı, uzman hekim kontrolünde, poliklinik ortamında gerçekleştirilmektedir.

Ev Tipi Beyazlatma: Bu tedavi yönteminde de hastalar, talepleri doğrultusunda doktorlardan destek alarak, tedavilerinin belirli bir sürecini evden kontrol altına almaktadır. Hastaların muayene sürecinde belirlenen koşullarına göre bir model üretimi yapılmaktadır. Elde edilen model kalıplara jeller yerleştirilir ve kalıplar hastaya yaklaşık 5 saat boyunca uygulama yapılır. Hastanın kendi evinde uygulayabildiği bu yöntem, hekim kontrolünde uygulanabildiği gibi hasta işlemi evinde de yapabilecek portatif imkanlara sahip olmaktadır.

Lazerle Diş Beyazlatma: Bu yöntemde, tedavi aracı olarak lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Uygulamada; ağartıcı olarak tabir edilen özel jeller kullanılmaktadır. Bu jelin içerisinde %25 ile %40 arasında değişen oranda hidrojen peroksit bulunur ve hasta taleplerinin karşılanması amacıyla lazerli tedavi süreci gerçekleştirilmiş olmaktadır.

2022 Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş tedavi süreçleri bazı uygulamalar için tek seans ile yeterli olurken bazı uygulamalar için ise birden fazla seans planlamasıyla tamamlanmaktadır. Ankara diş hekimliği uygulamaları için hastalara özel olarak çözümler üreten Erce Beleçoğlu polikliniğinden hizmet talep edebilirsiniz ve hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

Diş Ağartma alanı dahilinde belirlenen seans ve ücret tarifeleri de güncel olarak şu şekilde belirlenmektedir.:

 • Diş Ağartma (Beyazlatma – Alt-Üst Çene) (Zoom System) 1-2 Seans 1-2 Saat 4.500 ₺
 • Diş Beyazlatma (Ofis Tipi) 1-2 Seans 1-2 Saat 4.500 ₺
 • Diş Beyazlatma (Ev Tipi) 2 Seans 4-6 Saat 2.400 ₺
 • Diş Beyazlatma (Ofis ve Ev Kombine) 1-2 Seans 1-2 Saat 6.000 ₺
 • Diş Beyazlatma (Devital Bleaching – Tek Diş) 1-2 Seans 1-2 Saat 1.100 ₺

Siz de ağız ve diş sağlığınız için talep ettiğiniz tedavi yöntemlerine dair teknik bilgileri bize danışabilir ve Dr. Erce Beleçoğlu’ndan randevu talep edebilirsiniz. Web sitemizde yer alan kullanıcı formu bölümü ve iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.