Ankara İmplant

Ankara implant tedavisi açısından en uygun illerden biridir. Çünkü Ankara şehrinde, alanında deneyimli pek çok uzman diş hekimi bulunmaktadır.

Ankara implant merkezi, kentte implant yapılabilen merkezleri veya klinikleri kapsamaktadır. İmplant yapan hekimler genellikle periodontoloji uzmanıdır ve ortodonti alanıyla da yakından ilgilidir.

Ankara İmplant Fiyatları

İmplant nedir? Diş kaybı yaşanması durumunda, günümüz tıbbındaki en uygun tedavidir. Amaç, kaybolan dişin işlevini yapabilecek bir parçayı orijinal dişin yerine koymaktır. Bunun için diş kaybının üzerinden çok fazla zaman geçmeden işleme başlanmalıdır.

İşlem başarısını etkileyen bir başka husus da kemik yoğunluğunun durumudur. Bu koşul, diş kaybının üzerinden uzun zaman geçmesi veya ileri yaş gibi sebeplerden ötürü sağlanamadığında, kemik tozu (kemik grefti) denilen yöntemden faydalanılabilir. Kaybedilen kemik dokunun yerine, implant yüzeyini kapatmak için kemik tozları uygulanır. Bu tozlar, diş etinin altında, sinüs zarı ile kemik arasına uygulanmaktadır.

Ankara’da implant işlemini gerçekleştirebileceğiniz birçok merkez ya da hastane vardır. Ancak asıl önemli olan, sizi tedavi edecek doktorun alanında uzmanlaşmış bir diş hekimi olmasıdır. İmplant fiyatları, işlemin kaç diş için yapılacağına, ek bir işlem ya da tedavinin gerekip gerekmediğine göre değişebilmektedir.

İmplant Tedavisi Fiyatları 2022

Tek diş implant Fiyatları 2022 ve implant fiyatları Ankara, şehirde yaşayan hastalar tarafından sıkça araştırılan konulardandır. İmplant ve ilgili işlemler için fiyat noktasında, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan ve düzenli olarak güncellenen listeye göz atmak faydalı olacaktır.

İşlemKDV Hariç Fiyat (TL)KDV Dahil Fiyat (%8)
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)1.597,221.725
İmplant Rehberi (Yarım Çene)1.393,521.505,00
İmplant Rehberi (Tam Çene)2.013,892.175,00
Kapişon İzalesi - İmplant Üstü Açılması513,89555,00
Reimplantasyon1.430,561.545,00
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç)3.819,444.125,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)3.787,044.090,00
İmplant Çıkartılması1.472,221.590,00
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç)3.875,004.185,00
Tek Çene Overdenture Diş Üstü Protezi3.736,114.035,00

Peki, “implant işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?” Eğer hasta, kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsa implant tedavisi öncesinde bu ilaçları geçici olarak bırakması gerekir. Ayrıca implant uygulandıktan sonra erken dönem iyileşme aşamasında sigara kullanımı önerilmemektedir. Çünkü sigara, enfeksiyon riskini arttırmaktadır.

İmplant diş, konuşmayı, çiğnemeyi veya gülüşü olumsuz etkilemez. Aksine eksik diş görünümünü giderir. İmplant görünümü; parlak, sağlıklı bir diş görünümüne oldukça yakındır. İmplant, yüz ve çene gelişimi tamamlanmış kişilere uygulanır.

Diş İmplantı

Dental implant tedavisi için öncelikle diş kaybınızın olması gerekmektedir. Sonrasında bir diş hekimi tarafından muayene edilmeli ve işlem için uygun olduğunuzun onaylanması gerekmektedir. Eğer gerekli olduğuna karar verilirse işlemler başlatılır. Operasyon, lokal anestezi altında gerçekleşir. Cerrahi operasyonda temel amaç, çene kemiğine implantın yerleştirilmesi için bir yuva oluşturulmasıdır. Buraya insan dokularıyla yüksek uyuma sahip titanyum malzemeden yapılmış bir vida yerleştirilir.

İşlem bitiminde hekim tarafından, gerekli bilgilendirmeler yapılır ve ne zaman kontrol randevusu almanız gerektiği söylenir. Kontrolde herhangi bir sorun gözlenmezse, yani vida istenildiği şekilde oturmuşsa gerçek diş görünümlü bir protez, vidanın üzerine yerleştirilir. İşlemler tamamlandığında kayıp dişinizin yerini artık implant diş almış olur.

Yapay diş kökleri, komşu dişlere herhangi bir zarar vermez. İşlemden önce komşu dişlerin traşlanmasına da gerek yoktur. İmplant vidası çoğunlukla titanyumdan üretilse de bazı modeller belli bir ölçüde metal alaşım veya zirkonyum da içermektedir. İmplantlar, kişiye özel bir boyutta üretilmektedir. Bunun için de detaylı radyolojik görüntüleme tekniklerinden yararlanılmaktadır.

Ankara İmplant

İmplant Ankara

Ankara’da yaşayan hastaların birçoğu, Ankara implant tavsiye veya Ankara en iyi implant doktoru gibi araştırmalar yapmaktadır. Ankara implant alanında en iyi hekim, hastaya gereken işlemleri yapan, onu en iyi şekilde yönlendiren veya bilgilendiren hekimdir. Bir de güler yüz ve ilgi eklendiğinde, hasta memnuniyeti artış gösterecektir.

Bu aşamada en iyi göstergelerden biri hasta değerlendirmelerine bakmaktır. İnternette arama motorlarına gireceğiniz basit sorgularla diş hekimleri ve klinikler hakkında çeşitli yorumlara ulaşmanız mümkündür. Örneğin gülüş tasarımı konusunda uzman, estetik diş hekimi Erce Beleçoğlu hakkında internet ortamında, çok yüksek memnuniyet oranına sahip yorumlara ulaşmanız mümkündür.

Peki yerli implant fiyatları ne kadar? Hastanın isteklerine uygun, kendisinin seçeceği bir implant markası tercih edilebilmektedir. Yerli implant daha uygun fiyatlı olabilmesi nedeniyle hastalar tarafından merak edilmektedir. Bazı yerli implant markaları şöyle sıralanabilir:

  • DTI
  • NucleOSS
  • Implance
  • Mode
  • Dentium
  • Evoss

Yerli implant fiyatları da dahil olmak üzere, implant uygulaması hakkındaki sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü