Telsiz Ortodonti

Telsiz Ortodonti, diş hekimliği çalışmaları kapsamında yer alan, yanlış pozisyon içerisinde bulunan çapraşık diş dizilimlerinin düzeltilmesi için gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Gülüş estetiği açısından da önemli olan bu tedavi yönteminde alternatif model tedaviler üzerine çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir.

Telsiz Ortodonti alanındaki tedaviler, diş hekimlerinin geleneksel olarak uyguladıkları yöntemlerin dışında kalan, güncel teknolojik yöntemler ve cihazlar ile gerçekleştirilen tedavilerdir. Özellikle tel ile sunulan çözümlere alternatif olarak üretilen telsiz ortodontik tedavide, hasta talepleri daha ön planda tutulmaktadır.

Telsiz Ortodonti Nedir?

Dişlerin doğal formlarının dışında bir dizilime sahip olması hem genetik hem de sonradan oluşan suni müdahalelerden kaynaklanabilir. Ağız yapısı içerisinde herhangi bir şekilde var olan düzensizlikler, insanların yaşam konforlarını doğrudan etkileyebildiği gibi, aynı zamanda kronik ve büyük sorunlara da yol açabilirler.

Her hastalık ya da rahatsızlıkta olduğu gibi diş tedavilerinde de erken teşhis süreci önemlidir. Müdahale edilmesi için hasarın erken teşhis edilmesi, uygulanacak olan tedavinin sürecini doğrudan etkiler.

Ortodonti çalışmalarında da erken yaşta yapılan müdahaleler hem dişlerin ideal düzene ulaşmasını hem de tedavi sürecinin kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

Telsiz şekilde yapılan ortodonti tedavilerinin asıl amacı; çapraşık yapıda bulunan düzensiz dişlerin, estetik şekilde görünen şeffaf plaklar aracılığıyla düzeltilmesidir. Tel kullanılarak gerçekleştirilen düzeltme tedavilerine alternatif olarak geliştirilen bu sistem ile güncel teknolojik yazılımlara sahip cihazlar kullanılmaktadır.

Telsiz Ortodonti
Telsiz Ortodonti

Invisalign Tedavisi

Telsiz şekilde gerçekleştirilen ortodonti hizmetlerinin bir diğer ismi Invisalign olarak bilinmektedir. Kişiye özel şekilde üretilen plakların kullanıldığı bu yöntemde, estetik kaygılardan dolayı şeffaf elastik maddelerden üretilen plaklar kullanılmaktadır.

Invisalign Tedavisi olarak bilinen ortodontik tedavinin bilinen bir başka ismi de bu sebeple şeffaf plastik tedavisi olarak ifade edilmektedir. Şeffaf plastiklerin üretilmesi aşaması ise bu tedavi yönteminin özel olmasını sağlamaktadır.

Kişiye özel olarak ilerletilen bu süreç içerisinde hastanın üç boyutlu cihazlar ile filmi çekilmektedir. Dişlerin yapısı üzerinde tam hakimiyet kurulabilmesi ve modellerin dişe uyum sağlaması için fotoğraf çekimleri ile diş yapısı analiz edilmektedir. Elde edilen veriler, mekanik yazılıma sahip olan bilgisayarlı cihazlarda eşleştirilir ve sonuç olarak alınan ölçülerde hastanın kullanımı için gerekli olan sayıda şeffaf plak üretimi yapılmaktadır.

Telsiz Ortodonti Avantajları Nelerdir?

Telsiz diş tedavilerinin en önemli avantajı, makul süre içerisinde hastanın yaşam konforunu bozmadan tedavi sürecini tamamlamasıdır. Estetik kaygıları olan hastaların diş teli yerine tercih ettikleri telsiz tedavi ile günlük hayatlarına etki etmeden dişlerinin düzelmesi mümkün olmaktadır.

 • Bu tedavi yönteminde elde edilen avantajlar;
 • Diş teli gibi hekim kontrolünde çıkartılıp takılmaz
 • Şeffaf plakalar gün içerisinde de rahat şekilde çıkartılabilir
 • Yemek yerken plakları çıkarma imkanı sağlar
 • Ağız hijyeni için gerekli işlemlerin yapılmasına olanak sağlar
 • Her yaş için kullanım imkanı sağlar
 • Hekimin tavsiye ettiği süre sonunda gün içerisinde de çıkartılabilir
 • Tel kullanımı olmadığı için tedavi sürecinde dışarıya estetik olmayan bir görüntü sunulmaz
Telsiz Ortodonti

Telsiz Ortodontik Tedavi Fiyatları

Diş hekiminin muayene sürecinden sonra tespit edilebilecek tedavi fiyatları hakkında detaylara erişmek için Erce Beleçoğlu’nun iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Telsiz ortodontik tedavinin başarılı şekilde gerçekleştirilmesi için hastalara özel kişisel muayene yapılması gerekmektedir. Önerilen ve uygulanacak olan tedavinin detayları, belirlenecek fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

 • Tedavi talep eden hastanın sahip olduğu diş yapısı
 • Tedavi sürecinde kullanılacak olan şeffaf plakların üretim sayısı
 • Düzeltilmesi talep edilen dişlerin fiziki kayıp yaşamış olup olmaması
 • Telsiz ortodontiye ilave olarak ağız ve diş yapısında estetik dokunuşların da talep edilmesi

gibi sebepler, fiyatlar üzerinde belirleyici olacaktır.

Siz de estetik gülüşe sahip olmak için rahatsızlık duyduğunuz çapraşık yapıdaki dişleriniz için telsiz tedavi talep edebilirsiniz. Kişisel çözümleriniz için Erce Beleçoğlu polikliniğinden randevu talep edebilirsiniz. Ön muayene sonuçlarınıza göre belirlenebilecek güncel fiyatlar ve tedavi seansları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü