Tek Diş İmplant Fiyatları 2021

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 fiyatları, özel muayenehaneler için Türkiye genelinde geçerli olmak üzere Türk Dişhekimleri Birliği tarafından ilan edilmiştir. Ankara implant fiyatları, uygulama detayları hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için Erce Beleçoğlu Diş Polikliniği ile irtibata geçebilirsiniz.

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 bilgileri dahil olmak üzere, farklı alan ve tedavi yöntemlerine ilişkin bilgilendirici metinlere ulaşmak için siz de web sayfamızda yer alan blog yazılarını takip edebilirsiniz. Ankara’da hizmet veren kliniğimizde yapacağımız tedavi sürecimizi birlikte planlayabiliriz.

İmplant Nedir?

En kısa tanımıyla implant; eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğinde yapılan kalıcı diş yerleştirme işleminin adıdır. İmplant tedavilerinin çok çeşitli varyasyonları vardır. Bu aşamada tercih edilecek tedavi yönteminin en doğru şekilde tespit edilmesi için, hastanın detaylı muayenesinin yapılması ve röntgen bilgileri doğrultusunda uzman hekim tarafından önerilen uygulamalarda karar kılınması gerekmektedir.

İmplant, ağız sağlığı açısından rahatsızlık yaşayan kişilerde, özellikle düş kayıplarının telafi ve tedavi edilmesi için yapılmaktadır. Eksik düşün yerine ikame edilecek olan implantın uygulaması da hem vidalı yöntemle hem de lazerli tedavi ile mümkün olmaktadır.

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021

Özel kuruluş ve polikliniklerde yapılacak olan diş tedavileri için Türkiye genelinde geçerli bir tarife olması amacıyla Türk Dişhekimleri Birliği tarafından fiyat listesi hazırlanmaktadır. Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 için belirlenen ücretlendirmeye göre;

  • İmplant Diş (1 Adet T-Base, Vidalı, Zirkonyum Kaplama ile Beraber) tedavisi için 15-45 dk arası sürmesi ön görülen 1 seanslık işlem için 800 € olarak,
  • İmplant Diş (1 Adet Üst Yapı Protez Hariç) uygulaması için de seans ücreti için 600 € fiyat tarifesi uygulanmaktadır.

Kimler İmplant Tedavisi Yaptırabilir?

Ağız ve Diş Sağlığı için implant tedavisi talep eden hemen herkes, konu hakkında hekimine danışabilir ve tedavisini talep edebilir. Genel kanı olarak; 18 yaşını aşmış olan, kemik yapısındaki gelişim oturmuş olan kişilerin implant yaptırması tavsiye edilir.

Kişisel sebeplerle bir aksilik yaşanmaması ve sağlıksız bir durum oluşmaması için her tedavi talebinde detaylı röntgen çekimi yapılmaktadır. Onay alan hastaların tedaviye geçmesi beklenir. İmplant yaptırmada sorun yaşama potansiyeli olan kişiler ise şeker hastaları ve kan sulandırıcı kullanan kişiler olarak gösterilebilir.

Siz de talep ettiğiniz için implant işlemlerine uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bize ulaşabilir ve polikliniğimizde yapılacak olan muayene sonucu ile önerilen tedaviler arasından belirleyeceğiniz tercihinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü