Lamine Diş Kaplama Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Lamine Diş Kaplama Fiyatları
Lamine Diş Kaplama Fiyatları

Lamine diş kaplama fiyatları hakkındaki bu yazımızda, estetik diş tedavilerinden en ön planda olan Lamineleri (Yaprak Porselen) ele alacağız. Bunların birbirlerine göre farkları ve doğru seçimin nasıl yapılacağı gibi bilgiler vereceğiz. Lamine kaplamalar, son dönemde estetik diş hekimliği uygulamalarında en çok tercih edilen kaplama türü. Bunun sebebi, laminelerin sahip olduğu kullanışlı özellikler, kazandırdığı estetik ve dişten aşındırma olmadan uygulanabilmesidir.

Lamine diş kaplama fiyatları, 1730TL olarak TDB Rehber Tarifesinde belirtilmiştir. Tabi ki bu fiyat yol gösterici olabilir fakat fiyat belirlenmesinde farklı değişkenler de mevcuttur. Bu işlem sırasında detaylı çalışma gerektirmesi ve kullanılan malzemelerin çoğunun yurtdışı menşeili olması sebebiyle maliyetli gelebilir. Fakat sağlık için yapılan bu yatırımın uzun vadede avantajlar sağlayacağını da hesaba katmak gerekir. Euro olarak fiyatlandırılmalar da mevcuttur. Genellikle 200 Euro ile 300 Euro aralığında uygulanmaktadır.

Lamine Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Lamine diş kaplama fiyatları. hastanın dişlerinin ne kadarının restorasyon gerektirdiğine göre değişir. Yani kaç adet yapılacağı önemlidir. Dişlere uygulanacak işlemlere bazı ek işlemler de ortaya çıkabilir. Bu yüzden çok uzun yıllar hiçbir sorunlar karşılaşılmadan kullanılabilen lamine kaplamaların hastaya uygun olup olmadığını ya da ek bir tedavi gerekip gerekmediğini tespit edecek olan kişi diş hekimidir. Biz, bu yazı boyunca, kaplama yaptırmayı düşünen fakat tedaviler hakkında kafası karışmış olan kişilere yardımcı olmak adına bazı bilgiler vereceğiz.

Daha önce, hastanın diş sağlığına bağlı olarak lamine kaplama fiyatları değişiklik gösterir demiştik. Genel olarak laminelere ihtiyaç duyulan sorunlar olarak da şunları sıralayabiliriz:

  • Diş rengine bağlı olarak estetik problemler.
  • Birkaç dişte form bozuklukları.
  • Diş boylarında kısalık.
  • Dişlerin orijinal rengini kaybetmeye başlaması.
  • Dişlerde meydana gelen aşınmalar, çatlaklar ya da kırıklar.
  • Dişlerin zayıflaması ya da buna bağlı olarak çürümeye başlaması.
  • Dişlerde meydana gelmiş olan yanlış hizalanmalar ya da çarpık dişler.

Lamine Kaplama Nedir?

Lamineler ve kronlar genelde benzer rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılan tedavilerdir. Lamine kaplamalar dişin sadece bir yüzeyini kaplayan uygulamalardır. Kronlar ise dişin tamamını kaplarlar. Lamine kaplamaların daha çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri, lamine kaplama uygulaması yapılırken orijinal dişe daha az müdahale yapılmasıdır. Bazı vakalarda ise dişlerden hiçbir aşındırma olmadan bile uygulanabilmektedir.

Kronlarda ise diş çepeçevre belirli oranda kesilir ve üzerine şapka gibi tabir edeceğimiz bir kron yerleştirilir. Laminelerde ise sadece dişin ön yüzeyi pürüzlü bir hale getirilmek üzere aşındırılır. Hazırlanan lamine de dişin ön yüzü tabanlı olmak üzere dişin boyunda da değişiklikler yapılabilecek şekilde yerleştirilir.

Lamine Kaplama Sonrası

Lamine kaplama işlemi sürecinde ya da işlem yapıldıktan sonra takip edilmesi gereken süreçler vardır. Kaplamaların laboratuvar ortamında hazırlanmasını beklerken hastanın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına geçici kaplamalar yerleştirilebilir. Geçicilerde amaç aynı zamanda da testtir. Diş uzunlukları ve genişliklileri denenir.

Kaplamaların tamamı hazır olduğunda geçici kaplamalar çıkartılır ve kalıcı kaplamalar detaylı bir protokol, özel bir yapıştırıcı kullanılarak özel ışın aracılığıyla yerleştirilir.

Kaplama işlemi bittikten sonra hastanın dişlerini bir süreliğine kullanmaması önerilir. Geceleri diş gıcırdatma gibi rahatsızlıkları olan hastalar için ağza koruyucu takmak gerekebilir. Isırma hafızası da zamanla kazanılacaktır. Bir alışma sürecinden sonra konuşma ve yemek yeme normale dönecektir.

Lamine Kaplama Fiyatları

Kaplama uygulamalarının maliyetini tam olarak bilebilmek için hastanın başka tedavilere ihtiyaç duyup duymadığı, işlem yapılacak diş sayısı, bu dişlerin ağzın hangi bölgesinde olduğu, kullanılacak malzeme gibi pek çok faktörü hesaplamak gerekmektedir.

Sağlık sigortalarının büyük bir kısmı da diş tedavilerini karşılamamaktadır. Fakat devlete bağlı bazı diş hastanelerinde bu tedaviyi yaptırabilmek mümkün olabilir. Türk Diş Hekimleri Birliği’nin açıklamış olduğu resmi rakamları buradan inceleyerek lamine diş fiyatları 2020 hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek de aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Diş Eti Çekilmesi

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Randevu İçin Ulaşın

Tedavi Fiyatları