hollywood gülüşü

Hollywood gülüşü Hollywood starlarının yüzlerindeki gülümsemeden yararlanılarak özgün standartlar ile belirlenmiş bir gülüş türüdür. Günümüzde, gülüşlerde bu kendine has doğallığı elde etmek ve yüzdeki ifadeye estetik bir görünüm kazandırmak amaçlı talepler gitgide artmaya başlamıştır. Hollywood gülüşü de bu bakımdan gülüş tasarımında spesifik hamleler ve uzmanlık gerektiren bir dizi işlem sonrasında kişiye kazandırılabilir.

Hollywood Gülüşünde Dört Altın Kural

  • Dişler: Üst ön dişler düzgün olmalı ve görünen herhangi bir dolgu içermemelidir. Üst kesici dişler diğerlerine göre daha belirgin ve önde olmalı, alt kesici dişler ise gülüş sırasında görünmelidir.
  • Dudaklar: Simetrik olmalıdır. Dudaklardaki simetri durumu daha çok kaslara tabidir.
  • Diş etleri: Üst diş etinin bir kısmı (2 mm kadar) görünmesi gerekir.
  • Dudaklardaki genişlik: Yüz genişliğinin yarısı kadar olmalıdır.

Hollywood Gülüşünü Herkes Yaptırabilir mi?

Sağlıklı ve doğal bir gülümsemeye sahip olmak herkesin hakkıdır. Gülümsemenin, görselliğin yanı sıra iletişim için de önemli bir pekiştireç olduğunu unutmamak gerekir. Hollywood gülüşü de bütün bunlar göz önüne alındığında herkesin arzulayabileceği estetik ve doğal görünümün bir türü olarak karşımıza çıkar.

Diş hekimlerinin önerilerini dikkate almak gerekirse diş ve gülüş tasarımı talebinde bulunanların muayeneleri sonrasında birçok kişinin Hollywood gülüşüne sahip olabileceklerinin sonucuyla karşılaşırız. Ayrıntılı bir dental analiz sonrası diş ve diş eti problemleri teşhis edilmekte ve tedavi sürecini de uygulanacak yöntemlerin kişiye özgü programları ve hekimin uzmanlığı gibi bu ve buna benzer birkaç faktör belirlemektedir. Eğer diş ve diş etlerinde herhangi bir tedaviye ihtiyaç yoksa, işlemler direkt gülüş tasarımı aşamasından başlar.

Gülümsemekten Çekinmeyin

Gülüş tasarımında estetik prensipler birçok kavramı da içine alır. Ancak en önemli üç şeyin görünen diş hacmi, renk ve ön iki dişin konumu olduğunu söylemek mümkündür. Yüz ve ağız yapısı detaylı olarak incelenip estetik gereksinimler belirlendikten sonra, uzman hekim yardımı ile en uygun işlemleri içeren bir gülüş tasarım programı;

  • Hayata artık Hollywood gülüşüyle bakmaya başlamanız,
  • Kendinizi en doğal ve estetik hissettiğiniz yeni görünümünüzle yeniden keşfetme imkânı bulacağınız,
  • İnsanlarla olan iletişiminizi kendinizden daha emin ve kararlı hâle getireceğiniz

anlamına gelir ki, bu da sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü