Hollywood Gülüşü

Hollywood gülüşü, adından da anlaşılacağı üzere, Hollywood yıldızlarının parlak ve muhteşem gülüşlerinden esinlenilerek yapılan gülüş estetiği tedavisidir. Hastaların diş, diş eti, çene ve dudak yapılarını inceleyerek, en uygun gülüşün tasarlanmasını amaçlamaktadır.

Hollywood gülüşü etkisini elde etmek için sadece beyaz dişler yeterli değildir. Beyazlığın yanı sıra diş etlerinin sağlıklı görüntüsü ve dişlerin orantısı da oldukça önemlidir. Bu uygulamanın bir diğer adı Hollywood smile olarak bilinmektedir. Bir gülüş tasarımı uygulamasıdır.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Bir başka deyişle Hollywood smile ne demek? Bu uygulama sayesinde, ekranlarda hayranlıkla izlenilen Hollywood yıldızlarının dikkat çekici gülüşlerine sahip olmak mümkündür. Gülüş estetiğine başlanmadan önce ilk olarak ağız yapısı incelenmektedir.

Gülüş tasarımı erkek ya da kadın fark etmeksizin belli koşulları sağlayan herkese yapılabilmektedir.

Dişlerin yanı sıra, diş etleri ve dudakların yapısını incelemek tedavinin bir parçasıdır. İstenilen gülüş doğrultusunda, uzman hekimler tarafından inceleme yapılmaktadır. Estetik gülüşe sahip olmak için uygulanan bazı işlemler şöyle sıralanabilir;

 • Diş beyazlatma
 • Porselen lamineler
 • Kompozit lamineler
 • Tam seramik kaplamalar
 • Zirkonyum kaplama
 • Ortodontik tedaviler
 • İmplant tedavisi
 • Diş eti tedavisi
 • Dudak dolgusu
Hollywood Gülüşü

Gülüş estetiği için istenilen gülüşte sadece pembe diş etleri ve beyaz dişler yeterli olmayacaktır. Ağzınızda bulunun diş ve diş etleri dışında kalan boşluklar siyah ve karanlıktır. Siyah görüntü ne kadar az gözükürse gülüş, tam anlamıyla estetik bir yapıya sahip olacaktır. Bunun gerçekleşmesi için diş boyları uzatılmakta ve hacimlerini arttırılarak karanlık görüntü minimum seviyelere düşürülmektedir.

Gülüş estetiğine başlanmadan önce röntgenlerle desteklenmiş detaylı ağız içi ve çene muayeneleri gerçekleşmesi gerekmektedir. Dijital ölçülere dayanılarak yapılan hassas analizler sonucu uygulamaya geçilmelidir. Bazı durumlarda botoks ve estetik işlemlerini de katmak gerekmektedir. Dijital olarak veya özel geçici malzemelerle ağızda uygulama yaparak sonucun nasıl olacağı görülebilmektedir. Bu şekilde hasta da onayladıktan sonra süreç başlatılabilir.

Hollywood Gülüşü Fiyat

Gülüş estetiği fiyatları uygulanacak tedavi türlerine göre değişiklik göstermektedir. Birçok farklı tedavinin bir arada yer aldığı estetik tedavinin maliyeti, kişinin istekleri doğrultusunda belirlenebilmektedir. Hollywood gülüşü kaç TL? Ya da Holwyood gülüşü fiyatı ne kadar? Soruları, işleme ilgi duyan kullanıcıların araştırdıkları konuların başında gelmektedir.

Bu aşamada muayene olunmadan net bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her sene yayınlanan fiyat listesi, tüm diş hekimliği ücretlerinde rehber kabul edilmektedir. Ancak bu fiyatlar, kullanılacak malzemelerin kalitesi, hekim ücreti ve gerekli olması halinde ek tedaviler gibi nedenlerden ötürü değişiklik gösterebilir. 2022 yılı için Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yayınlanan, bazı işlemler için fiyat listesi şu şekildedir;

İşlem KDV hariç fiyat – KDV dahil fiyat
Laminate Veneer Kompozit 1.250,00 TL – 1.350,00 TL
Laminate Veneer (Akrilik) 1.199,07 TL – 1.295,00 TL
Laminate Veneer (Seramik) 2.935,19 TL – 3.170,00 TL
Kemik İçi İmplant (Blade tek implant ücreti hariç) 3.819,44 TL – 4.125,00 TL
Kemik İçi İmplant (Tek silindirik implant ücreti hariç): 3.787,04 TL – 4.090,00 TL
Veneer Kuron (Seramik) 1.393,52 TL – 1.505,00 TL

Siz de estetik bir gülüşe sahip olmak, gülüşünüzü adeta tasarlamak ya da randevu talepleriniz için, Erce Beleçoğlu’nun muayenehanesinden randevu talep edebilirsiniz. Web sitesinden veya telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü Öncesi Sonrası

“ÖNCESİ”

Hollywood gülüşü işleminden önce işlemi gerçekleştirecek hekimin geçerli bir diplomaya sahip olması, alanında uzman olması, hastanın beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde olması gerekir. Diş hekimi tercihlerindeki önemli bir diğer husus da hekimin muayenehane yapısıdır.

Diş randevularında hastayla ilgilenecek asistanlar, muayenehanenin hijyenik olup olmadığı, muayene sırasında mahremiyet ihtiyacının sağlanıp sağlanmadığı tercih yapılırken düşünülmesi gereken konulardan biridir.

Genellikle kırık veya eksik diş bulunmamasına rağmen, istenilen estetik görüntüyü engellenebilecek faktörlerden dolayı dişler daha az beyaz ve simetrisi zayıf şekilde görülmektedir.

“SONRASI”

Söz konusu uygulamaların yapılması sonrasında, damak bölgesi daha optimum seviyelerde görülecektir. Dişler, gülümsemeye sebep olacak kadar beyaz ve boyutları itibariyle de nizami duracaktır.

Hollywood estetiğinden sonra ağız ve diş bakımlarının eksiksiz ve disiplinli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Diş fırçalarken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Aşındırıcı diş macunları ve yanlış diş fırçalama alışkanlıkları, diş yüzeylerini çizebilmektedir. Cila ve diğer parlatıcı işlemler ise dişlerin solmasına yol açmaktadır. Hekiminizin tavsiye ettiği diş macunlarını ve fırçalarını kullanmanız, dişleriniz açısından daha sağlıklı olacaktır.

Diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Bu sayede diş aralarının daha iyi temizlenmesi sağlanmaktadır. Şeker içeriği yüksek yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır. Gülüşteki parlaklığın gitmesi istenmiyorsa, kahve, soda ve çay gibi içeceklerin tüketim miktarı da azaltılmalıdır. Sert kabuklu; ceviz, fındık, fıstık vb. kuruyemiş çeşitlerinin tüketimine de dikkat edilmelidir. Bu şekilde diş kırılmalarının önüne geçilebilmektedir.

hollywood gülüşü

Hollywood Smile Yaptıran Ünlüler

Göz alıcı gülüşleriyle bilinen bazı diş estetiği yaptıran ünlüler şöyle sıralanabilir:

 • Nicki Minaj
 • Miley Cyrus
 • Kate Middleton
 • Kylie Jenner
 • Tom Cruise
 • Zac Efron
 • Madonna
 • Morgan Freeman