All On Four Ankara

All on four Ankara ilindeki birçok hekim tarafından gerçekleştirilebilen bir implant uygulamasıdır. Ancak doğru hekim ve muayenehane tercihi noktasında hekimin uzmanlık alanını ve hekim hakkındaki diğer bilgileri de dikkate almak faydalı olacaktır.

All on four Ankara açısından düşünüldüğünde oldukça tercih edilebilir gözükmektedir. Estetik diş hekimi Erce Beleçoğlu’nun muayenehanesinde bu işlem, yıllardır başarıyla gerçekleştirilmektedir.

All On Four Implant Ankara

Ankara ilinde çok sayıda hasta all on four implant gibi pek çok diş hekimliği uygulamasından faydalanmaktadır. İmplant işleminde temel amaç, diş kayıplarını olabilecek en iyi şekilde telafi etmektir.

Estetik diş hekimi Erce Beleçoğlu, periodontolojik ve ortodontik uygulamalar ağırlıklı olmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara’da merkez ilçe Çankaya’da yer alan muayenehanesi ile hastalarına hizmet vermektedir.

Günümüz için bu konuda bilinen en iyi çözüm implanttır. Eğer çenede çok sayıda diş kaybı varsa her bir diş için tek tek implant vidası yerleştirmek yerine dört, altı ya da sekiz adet yerleştirilerek; protez dişlerin bu implantlar üzerine dizilmesi hedeflenebilir. Örneğin altı vida ile gerçekleştirilen işlem all on six olarak bilinir. Vidalar genellikle çene üzerindeki en kalın kısımlara yerleştirilir.

Yerleştirilecek vida sayısı, diş kaybının sayısıyla ve hastanın çene kemiği durumuyla yakından ilişkilidir. Bu noktada en doğru kararı hekiminiz verecektir. Dental implant tedavisi planlanmadan önce detaylı radyolojik görüntüleme tekniklerinden faydalanılmaktadır. İlgili görüntülerin incelenmesi sonucunda, hekim en uygun tedaviyi planlayacaktır.

All On Four Ankara İmplant Kaç TL?

Muayenehanemizde gerçekleştirilen implant ve ilişkili bazı işlemlerin fiyatları aşağıdaki gibidir. Ancak bu fiyatlar, ek tedavilere, randevulara ve işlemlere ihtiyaç duyulması halinde değişiklik gösterebilir.

Tedavi Seans Süre Fiyat (KDV Dahil-%8)
Detaylı Muayene (Röntgen dahildir) 1 Seans 1 Saat 500 ₺
Diş Röntgen Filmi (Periapikal) 1 Seans 10 dk 280 ₺
Panaromik Film (Muayeneye dahildir) 1 Seans 10 dk 420 ₺
İmplant Diş (1 Adet T-Base, Vidalı, Zirkonyum Kaplama ile Beraber) 1 Seans 15-45 dk 12.600 ₺ – 900 €
İmplant Diş (1 Adet Üst Yapı Protez Hariç) 1 Seans 15-45 dk 8.400 ₺ – 600 €

İmplant aşamaları kısaca şöyle özetlenebilir. Önce radyolojik inceleme gerçekleştirilir ve hastanın durumuna bakılır. Sonrasında vidaların yerleştirilmesi için gerekli hazırlıklar yapılır. Vida aşaması tamamlandıktan sonra, üzerlerine estetik ve işlevsel açıdan oldukça uygun diş protezi yerleştirilir. Diş hekiminiz sizi dikkat etmeniz gereken noktalar ve muayene randevuları gibi konular hakkında bilgilendirecektir.

All On Four Tekniği Nedir?

Çeneye yerleştirilen dört adet vidanın üzerine, çok sayıda diş protezi yerleştirilerek gerçekleştirilen tedaviye all on four denilmektedir. Bu vidalar için doku uyumluluğu ve sağlamlık gibi faktörler de göz önüne alınarak çoğunlukla titanyum malzemesi seçilmektedir. Daha nadiren zirkonyum ve çeşitli metal alaşımların kullanıldığı da görülmektedir.

Bazen diş kaybının üzerinden uzun zaman geçmesi veya ileri yaş gibi faktörlerden ötürü, çene kemiği implant için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda kemik tozu olarak bilinen ek bir işlem uygulanabilir. İmplant diş, diş hekimliğinin periodontoloji alanıyla ilgilidir. Eğer bir diş tedavisine ihtiyaç duyuluyorsa, tedavi alanına uygun diş hekimi veya muayenehanesi seçilmelidir.

All On 4 İmplant Yaptıranların Yorumları

Tedaviyi alanında uzman, deneyimli bir hekimle gerçekleştirenlerin yorumları, genel olarak yüksek memnuniyet içeren geri bildirimlerden oluşmaktadır.

All on four implant nedir? Ya da all on four Ankara gibi konular hakkında daha detaylı bilgiler için, web sayfamızda bulunan iletişim adreslerimizden bizimle irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki tablodan, gerçekleştirdiğimiz diğer bazı işlemler için bilgi edinebilirsiniz.

Tedavi Seans Süre Fiyat (KDV Dahil-%8)
Diş Ağartma (Beyazlatma – Alt-Üst Çene) (Zoom System) 1-2 Seans 1-2 Saat 6.000 ₺
Laminate Veneer (Yaprak Porselen) 2-3 Seans 1-6 Saat 8.400 ₺ – 600 €
Tam Seramik Kuron (Emax Kuron – Metal Desteksiz) 2-3 Seans 1-6 Saat 8.400 ₺ – 600 €
Zirkonyum Kuron (Amann Girrbach Zr Blok- Arka Bölge Dişler) 2-3 Seans 1-6 Saat 5.600 ₺ – 400 €
Kompozit Dolgu 1 Seans 45 dk – 1,5 Saat 1.200 ₺
Invisalign Tedavisi Hafif Çapraşıklık (Lite Package) 8 Seans 15 dk 37.500 ₺ – 2.500 €
Invisalign Tedavisi Orta Çapraşıklık (Moderate Package) 15 Seans 15 dk 45.000 ₺ – 3.000 €
Invisalign Tedavisi Yüksek Çapraşıklık (Comprehensive Package) 25 Seans 15 dk 52.500 ₺ – 3.500 €